منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • BOE تولید نمایشگر قدیمی سری آیفون 13 اپل را آغاز می کند

BOE تولید نمایشگر قدیمی سری آیفون 13 اپل را آغاز می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
BOE تولید نمایشگر قدیمی سری آیفون 13 اپل را آغاز می کند

شرکت چینی BOE Technology مدت هاست که با شرکت های ژاپنی تولید کننده پنل های LCD برای تامین صفحه نمایش مورد نیاز برای گوشی های هوشمند رده پایین رقابت می کند. اما در این ماه ، شرکت چینی احتمالاً قادر خواهد بود پنل های قدیمی گران قیمت تری را برای جدیدترین گوشی های آیفون 13 عرضه کند. شایعه شده است که تولید کننده چینی 40 درصد از پنل های قدیمی مورد نیاز اپل را تامین می کند. این امر باعث کاهش سهم سامسونگ در سبد غول کوپرتینویی می شود.

شرکت چینی BOE تولید پنل های قدیمی برای سری iPhone 13 اپل را آغاز می کند

وب سایت Nikkei Asian Review گزارش داد که تعداد محدودی از پنل های قدیمی ساخته شده توسط BOE در اواخر سپتامبر برای آزمایش واجد شرایط به اپل ارسال شد. طبق برنامه ریزی ها ، آخرین مرحله آزمون در این ماه برگزار می شود. اپل باید تأیید کند که نمایشگرهای BOE دارای استانداردهای مورد نیاز شرکت هستند. شرکت چینی قبلاً پنل های قدیمی مورد نیاز برای سری آیفون 12. را به اپل ارائه کرده است.اما این پنل ها فقط برای تعمیر گوشی های هوشمند استفاده شده استفاده می شدند.

BOE در کارخانه خود در سیچوان ، پنل های 6.1 اینچی قدیمی برای iPhone 13 تولید می کند. این نیروگاه مطابق با سیاست جدید دولت چین برای کاهش انتشار کربن از تولید تأسیس شد و تجهیزات آن با اولویت مصرف برق کار می کند. حتی اگر قطع برق برنامه ریزی شده بر صفحه نمایش آیفون 13 تأثیر منفی نگذارد. در این حالت ، مشکلات ناشی از کمبود قطعات همچنان مانع از تولید کافی گوشی های هوشمند اپل می شود. شایعات حاکی از آن است که اپل امسال برنامه خود برای تولید سری آیفون 13 را از 90 تا 80 میلیون دستگاه تنظیم کرده است.

BOE برای تهیه نمایشگرهای قدیمی در iPhone 13 با سامسونگ رقابت می کند. در مرحله اول ، 20 درصد از سفارشات اپل توسط BOE انجام می شود. اما شرکت چینی امیدوار است به تدریج سهام خود را به 40 درصد برساند. تا کنون ، BOE صفحه نمایش های قدیمی خود را عمدتا در اختیار شرکت های چینی تلفن های هوشمند قرار داده است. اما معامله با اپل معاملات مالی این شرکت را به سطح جدیدی خواهد رساند.

BOE تولید نمایشگر قدیمی سری آیفون 13 اپل را آغاز می کند

تحلیلگر انگلیسی Omdia اخیراً گزارش خود را در مورد بازار پنل های LCD بزرگ برای سال 2020 منتشر کرد. این گزارش شامل پنل های LCD مورد استفاده در تلویزیون ها است و نشان می دهد که BOE چینی از صفحه نمایش ال جی پیشی گرفته و برای اولین بار رهبر بازار شده است.

داده ها نشان می دهد که سهم BOE از بازار بزرگ LCD به 22.9 رسیده است. رقمی که نسبت به سال 2019 2.2 درصد افزایش نشان می دهد. بنابراین ، شرکت چینی موفق شد از صفحه نمایش ال جی پیشی بگیرد. برندی که مدتها پیش رهبر بازار بوده است. سهم بازار ال جی به 17.2 درصد کاهش یافت. رقمی که تقریباً 6.7 درصد در مقایسه با سال 2019 کاهش یافته است. شرکت تایوانی AU Optronics سومین تامین کننده پنل LCD برای تلویزیون ها شده است. سهم این شرکت از بازار نمایشگرهای بزرگ در سال 2020 11.9 درصد بود. یکی دیگر از شرکت های چینی ، China Star Optoelectronics ، 8.8 درصد از بازار را در اختیار دارد. این شرکت به 5 تولید کننده برتر در بازار تلویزیون LCD پیوست. این شرکت موفق شد سامسونگ را از رتبه پنجم حذف کند. سامسونگ از سال 2019 در رتبه پنجم قرار دارد.

بر اساس داده های جمع آوری شده توسط CINNO Research ، فروش جهانی تلویزیون LCD نیز در شش ماهه اول سال 2021 به 130 میلیون دستگاه رسید. رقمی که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 2.5 درصد افزایش نشان می دهد. علاوه بر این ، بازار LCD به احتمال زیاد امسال رکورد فروش جدیدی را ثبت خواهد کرد. علاوه بر این ، تولید کنندگان چینی به احتمال زیاد سهم بیشتری از بازار خواهند داشت.

BOE تولید صفحه نمایش قدیمی برای سری Apple iPhone 13 را آغاز می کند. این صفحه نمایش برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.