منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • 15 میلیارد دلار برای استفاده از موتور جستجوی گوگل اپل در آیفون!

15 میلیارد دلار برای استفاده از موتور جستجوی گوگل اپل در آیفون!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
15 میلیارد دلار برای استفاده از موتور جستجوی گوگل اپل در آیفون!

ما مدتهاست می دانیم که گوگل مبلغ مشخصی به اپل می پردازد تا از موتور جستجوی خود به عنوان گزینه پیش فرض برای iPhone ، iPad و Mac استفاده کند. در واقع ، پرداخت غول فناوری اپل بسیار چشمگیر است. تحلیلگران موسسه برنشتاین در گزارش جدیدی متذکر شده اند که امسال قیمت آن 5 میلیارد دلار افزایش می یابد.

در سال 2020 ، انتظار می رود گوگل 10 میلیارد دلار به غول کوپرتینویی بپردازد تا از موتورهای جستجوی اپل به عنوان گزینه پیش فرض استفاده کند. برآورد کارشناسان این است که در سال 2021 این رقم به 15 میلیارد دلار افزایش می یابد.

این اطلاعات ابتدا توسط شخصی با شناسه Ped30 در اسکناس سرمایه گذاران مشاهده شد. علاوه بر این ، در یادداشت ذکر شده است که قیمت عظیم در سال 2022 حتی بیشتر خواهد شد و به 18 تا 20 میلیارد دلار می رسد. این اطلاعات از طریق افشای اسناد عمومی اپل و همچنین تجزیه و تحلیل صورت های مالی گوگل (TAC) به دست آمده است.

تونی ساکوناگی ، تحلیلگر می گوید: “در یک مطالعه قبلی ، ما متوجه شدیم که گوگل احتمالاً این مبلغ را برای اطمینان از برتری خود نسبت به مایکروسافت پرداخت خواهد کرد.”

به گفته تونی ساکوناگی ؛ گوگل ، تحلیلگر موسسه تحقیقاتی برنشتاین ، با پرداخت میلیاردها دلار به اپل موافقت کرده است تا مطمئن شود مایکروسافت از خود پیشی نمی گیرد. در غیر این صورت ، مایکروسافت بینگ ممکن است موتور جستجوی پیش فرض برای iPhone ها شود.

15 میلیارد دلار برای استفاده از موتور جستجوی گوگل اپل در آیفون!

جستجوی Google می تواند موتور جستجوی پیش فرض تنها در یک سیستم عامل تلفن همراه باشد

اپل در تلاش است درآمد خود را از بخش خدمات افزایش دهد و هزینه های متحمل شده توسط گوگل نیز در همین راستا مشاهده می شود. طبق گفته وب سایت 9to5Mac ، غول کوپرتینویی سعی دارد به سرمایه گذاران خود ثابت کند که جریان درآمد این شرکت محدود به فروش سخت افزارهای مختلف نخواهد بود.

به گفته آقای ساکوناگی ، افزایش هزینه ای که اپل از گوگل دریافت می کند با دو خطر بالقوه روبرو خواهد شد. اولین خطر قانونی است ، به این معنی که گوگل مجوز خود را از دست می دهد. با این حال ، او اعتراف می کند که احتمالاً زمان زیادی تا آن زمان باقی مانده است.

دومین و البته احتمال بیشتری وجود دارد که گوگل دیگر حاضر به پرداخت چنین مبالغ هنگفتی نباشد. این می تواند به معنای مذاکره مجدد با اپل و گوگل برای پرداخت هزینه کمتر یا امتناع کامل غول جستجو از پرداخت هزینه ای به اپل باشد. اگر این سناریو اتفاق بیفتد ، اپل انتخاب سختی خواهد داشت.

اکنون این س isال مطرح می شود که آیا اپل با وجود خطر احتمالی کاهش سهم بازار ، به مایکروسافت روی خواهد آورد (که البته بسیاری از کاربران از آن خوششان نخواهد آمد) ، یا مایل به کاهش تعرفه های خود برای گوگل و حفظ درآمد قابل توجه از این طریق خواهد بود. منطقه خدمات احتمالاً اپل مجبور است در آینده نزدیک این تصمیم را بگیرد.

15 میلیارد دلار برای استفاده از موتور جستجوی گوگل در iPhone iPhone منتشر کرد! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.