منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوشی های قدیمی سامسونگ دو بار در سال به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند

گوشی های قدیمی سامسونگ دو بار در سال به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوشی های قدیمی سامسونگ دو بار در سال به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند

سامسونگ از سال گذشته سیاست و سیاست جدیدی را برای انتشار به روز رسانی های نرم افزاری خود ارائه کرده است. بر این اساس تصمیم بر این شد که این شرکت کره ای تقریباً تمامی گوشی های هوشمند و تبلت های خود را تا چهار سال به روز رسانی نرم افزاری ارائه کند. اما این برند محبوب تعداد به روز رسانی نرم افزار در سال را مشخص نکرده است. امروز خبری منتشر شد که اطلاعاتی در مورد انتشار به روز رسانی نرم افزاری برای برخی از دستگاه های میان رده و مقرون به صرفه سامسونگ ارائه می دهد.

در سال 2019، سامسونگ خانواده گوشی های هوشمند Galaxy Ax0s را عرضه کرد. شایان ذکر است که تا کنون این خانواده در مجموع شامل پنج گلکسی A10s، A20s، A30s، A50s و A70s است.

طبق گفته SamMobile، چهار مدل آخر لیست تا دو بار در سال به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت خواهند کرد. لازم به ذکر است که گوشی هوشمند گلکسی A10s آخرین آپدیت امنیتی خود را اوایل شهریور امسال دریافت کرد.

رئیس مشترک گوشی های هوشمند هر دو سال یک بار به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کند

نکته جالب در مورد خانواده اسمارت فون های فوق الذکر که طبق سیاست جدید سامسونگ این آپدیت ها را دریافت می کنند این است که همه آنها در یک چیز مشترک هستند. تمامی این دستگاه ها دارای رابط کاربری One UI مبتنی بر اندروید 9 هستند و تاکنون دو به روز رسانی سیستم عامل را دریافت کرده اند. این گوشی های هوشمند به ترتیب دو به روز رسانی برای رابط کاربری One UI 2.x مبتنی بر اندروید 10 و One UI 3.x بر اساس اندروید 11 دریافت کردند.

گوشی های قدیمی سامسونگ دو بار در سال به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند

علاوه بر به روز رسانی سیستم، این گوشی های هوشمند واجد شرایط به روز رسانی امنیتی چهار ساله هستند. اما اکنون با گذشت دو سال از عرضه آن ها، طبق راهکار جدید سامسونگ، این به روز رسانی ها به جای انتشار آپدیت های امنیتی سه ماهه، هر شش ماه یک بار در اختیار کاربران این گوشی های هوشمند قرار می گیرد.

این بدان معناست که این گوشی های هوشمند در مجموع تا دو سال آینده تنها چهار به روز رسانی امنیتی دریافت خواهند کرد. با در نظر گرفتن این موضوع، می‌توان انتظار داشت که سایر گوشی‌های سامسونگ که در آینده در موقعیتی مشابه در این دستگاه‌ها قرار می‌گیرند، تنها دو بار در سال پس از دریافت آخرین به‌روزرسانی‌های سیستم‌عامل One UI و رابط کاربری، به‌روزرسانی‌های امنیتی را دریافت کنند.

گوشی های میان رده قدیمی سامسونگ دو بار در سال به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کنند. آنها اولین بار در اخبار مربوط به فناوری و دستگاه های تلفن همراه ظاهر شدند.