منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • گوشی های اندرویدی برای اطمینان از عملکرد مطلوب به چه مقدار رم نیاز دارند؟

گوشی های اندرویدی برای اطمینان از عملکرد مطلوب به چه مقدار رم نیاز دارند؟

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوشی های اندرویدی برای اطمینان از عملکرد مطلوب به چه مقدار رم نیاز دارند؟

با مقایسه گوشی های هوشمند آیفون و اندروید، متوجه می شویم که مشخصات دستگاه های دستی اپل روی کاغذ چندان جذاب به نظر نمی رسد. به عنوان مثال، آیفون 13 پرو مکس که برترین پرچمدار بازار است. همچنان از 6 گیگابایت رم استفاده می کند. به طور کلی، آخرین مدل های آیفون همچنان به 4 یا 6 گیگابایت رم مجهز هستند. این سناریو در مورد دوربین نیز صدق می کند. آیفون 13 پرو مکس به پیکربندی دوربین سه گانه در پنل پشتی مجهز شده است و هر سه سنسور روی دوربین تنها 12 مگاپیکسل رزولوشن دارند.

در عین حال، بسیاری از گوشی های هوشمند اندرویدی دارای 18 گیگابایت رم هستند. همچنین پیکربندی دوربین در این گوشی ها به حدی ارتقا یافته که پیش از این در برخی مدل ها شاهد استفاده از 3 سنسور 64 مگاپیکسلی بوده ایم. حالا که این موارد را می دانید، نظر شما در مورد میزان رم مورد نیاز یک گوشی اندرویدی چیست؟ به عبارت دیگر، ممکن است چنین سوالی مطرح شود که آیا گوشی هوشمند شما به رم زیادی نیاز دارد؟

ما قبلاً می دانیم که تلفن های هوشمند اندرویدی از حافظه با ظرفیت بالا استفاده می کنند. زیرا رقابت در این زمینه بسیار زیاد است. به همین دلیل است که سازندگان سعی می کنند تا حد امکان ویژگی های انحصاری را در گجت های خود بگنجانند.

از این نظر، آیفون اپل چنین هدفی را دنبال نمی کند. با این حال، محصول مشابه دیگری برای رقابت با آیفون وجود ندارد. OnePlus سعی کرد بخشی از سهم بازار اپل را به خود اختصاص دهد. اما در نهایت شکست خورد.

گوشی های اندرویدی برای اطمینان از عملکرد مطلوب به چه مقدار رم نیاز دارند؟

علاوه بر این، برنامه های اندروید اغلب حافظه زیادی را اشغال می کنند. بنابراین زمانی که می خواهند گوشی هوشمند مجهز به سیستم عامل اندروید بخرند، اغلب مشتریان به چنین ویژگی هایی توجه می کنند. کارشناس وب سایت Android Authority با ID @ Gary در پاسخ به این سوال که یک گوشی اندرویدی به چه مقدار رم نیاز دارد توضیح می دهد. مقایسه تجربه کاربری گوشی های با ظرفیت های مختلف در رم. او برای مقایسه عملکرد گوشی های مختلف سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا با 12 گیگابایت رم، وان پلاس 9 پرو با 8 گیگابایت رم و گوگل پیکسل 3 ایکس ال با 4 گیگابایت رم را انتخاب کرد. لیست برنامه ها و بازی های استفاده شده در تست و میزان رم آنها به شرح زیر بود:

 • Subway Surfers معادل 750 مگابایت است
 • [1945نیرویهواییمعادل850مگابایت[1945Airforceеквивалентнона850MB
 • Candy Crush معادل 350 مگابایت است
 • Brawl Stars معادل 500 مگابایت است
 • Minecraft معادل 800 مگابایت است
 • آسفالت 9 معادل 800 مگابایت است
 • Shadowgun Legends معادل 900 مگابایت است
 • Elder Scrolls Blades معادل 950 مگابایت است
 • Genshin Impact معادل 1.4 گیگابایت است
 • کروم معادل 2.2 گیگابایت است

بنابراین میزان رم استفاده شده توسط المان های تست شده در محدوده 350 مگابایت تا 2 گیگابایت متغیر است. کروم یکی از برنامه های کاربردی با حافظه بالا در گوشی های اندرویدی است و تقریباً 2.2 گیگابایت رم را اشغال می کند. وی در نهایت به این نتیجه رسید که حداقل ظرفیت رم برای گوشی های اندرویدی امروزی باید 6 گیگابایت باشد. رم 8 گیگابایتی نیز یک گزینه متوسط ​​است و رم 12 گیگابایتی برای کاربرانی که از تعداد زیادی برنامه به طور همزمان استفاده می کنند احتمالاً وجود دارد. راضی کننده خواهد بود.

او گفت: «مهم نیست دستگاه شما چقدر رم دارد. رم منبعی با ظرفیت محدود است و احتمالاً در مدتی پر خواهد شد. نیاز به تبادل فضا در اینجا آشکار است. 8 تا 12 گیگابایت رم ایده آل است. در حالی که 16 گیگابایت رم به نظر می رسد صرفاً تبلیغاتی باشد.

گوشی های اندرویدی برای اطمینان از عملکرد مطلوب به چه مقدار رم نیاز دارند؟ اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.