منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • گوشی های آیفون 13 اپل دارای اتصال ماهواره ای خواهند بود

گوشی های آیفون 13 اپل دارای اتصال ماهواره ای خواهند بود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
گوشی های آیفون 13 اپل دارای اتصال ماهواره ای خواهند بود

مینگ چیکو ؛ درست چند هفته قبل از عرضه گوشی های آیفون 13 اپل ، یک تحلیلگر برجسته در موسسه تحقیقات بین المللی TF گفت که این ابزارها دارای قابلیت اتصال جدیدی خواهند بود.

او برای مشتریان یادداشتی نوشت که در وب سایت AppleInsider نیز موجود بود. توجه داشته باشید که گوشی های سری آیفون 13 مجهز به تراشه Qualcomm X60 خواهند بود. این تراشه به مدل های آیفون آینده امکان می دهد از ارتباطات ماهواره ای در مدار پایین زمین پشتیبانی کنند.

آقای کو به لطف همکاری Qualcomm و Globalstar به این نتیجه رسید. وی در یادداشتی گفت: “چندین سناریوی بالقوه برای مدل مشارکت تجاری اپل و گلوبال استار وجود دارد.” ساده ترین سناریو این است که اگر اپراتور قرارداد شما قبلاً با Globalstar همکاری کرده باشد. در این صورت ، شما قادر خواهید بود از خدمات ارتباطی ماهواره ای GlobalStar مستقیماً در iPhone 13 خود از طریق اپراتور تلفن همراه خود استفاده کنید.

مینگ چیکو معتقد است که اپل برنامه های بیشتری برای استفاده از اتصال ماهواره ای بر روی آیفون دارد. او به “تجربیات نوآورانه مصرف کننده و توانایی ادغام آنها با محصولات جدید” اشاره می کند. این تحلیلگر همچنین ادعا می کند که برخی از شایعات اپل مانند هدست واقعیت افزوده و خودروی برقی Apple Car احتمالاً از ارتباطات ماهواره ای و سیگنال های موج 5G میلی متری با سرعت بسیار بالا استفاده می کنند. در این راستا ، اپل تغییرات دلخواه مورد نظر را بر روی تراشه Qualcomm X60 اعمال می کند. با این حال ، ماهیت دقیق این تغییرات هنوز مشخص نیست.

گوشی های آیفون 13 اپل دارای اتصال ماهواره ای خواهند بود

سایر تولیدکنندگان تلفن های هوشمند که مایل به ارائه چنین ویژگی در تلفن های خود هستند. آنها باید تا سال 2022 و انتشار تراشه برای باند اصلی Qualcomm X65 منتظر بمانند. اگرچه مدل های آیفون 13 اولین تلفن های هوشمند مجهز به اتصال ماهواره ای نیستند. اما آنها اولین گوشی های برجسته بازار با چنین ویژگی هستند.

گوشی های آیفون 13 اپل دارای اتصال ماهواره ای خواهند بود

مینگ چیکو مدعی است که سری آیفون 13 از ارتباطات ماهواره ای پشتیبانی می کند

اگر شایعات درست است و با توجه به اینکه ادعاهای مینگ چیکو تا حد زیادی دقیق است ؛ می توان تصور کرد که سری آیفون 13 نمای متفاوتی از تلفن های ماهواره ای ارائه می دهد. بسیاری از تلفن های ماهواره ای بزرگ هستند و دارای آنتن های قابل جابجایی هستند که می توان آنها را باز کرد.

با این حال ، Thuraya X5-Touch یک تلفن Android با اتصال ماهواره است. این ابزار به کاربران اجازه می دهد بین گزینه های شبکه تلفن همراه GSM یا سیگنال های ماهواره ای یکی را انتخاب کنند. این دستگاه قیمتی در حدود 1150 دلار دارد و مجهز به صفحه نمایش 5.2 اینچی با رزولوشن فول اچ دی به علاوه است.

گوشی های سری 13 آیفون اپل دارای اتصال ماهواره ای خواهند بود اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.