منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • کمبود جهانی تراشه ها تولید گوشی هوشمند شیائومی ردمی نوت 10 را متوقف کرده است

کمبود جهانی تراشه ها تولید گوشی هوشمند شیائومی ردمی نوت 10 را متوقف کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
کمبود جهانی تراشه ها تولید گوشی هوشمند شیائومی ردمی نوت 10 را متوقف کرده است

پیامدهای ناخوشایند مشکل جهانی کمبود تراشه هنوز در حال ظهور است. شیائومی یکی از معدود شرکت هایی در جهان بود که به نظر می رسید از تأثیر کمبود تراشه مصون است. اما اکنون به نظر می رسد این بحران سرانجام به غول تولید چینی ضربه زده است.

شعبه اندونزیایی شیائومی به تازگی اعلام کرده است که گوشی هوشمند Redmi Note 10 به پایان رسیده است. به گفته CNBC اندونزی ، این بدان معناست که شرکت چینی تراشه های کافی برای ادامه تولید این گوشی را ندارد. به همین دلیل ، شیائومی تصمیم گرفته است که تولید Redmi Note 10 را به طور کامل متوقف کند. در حال حاضر ، موجودی این گوشی محدود به اندونزی است. اما این مشکل می تواند به بازارهای دیگر جهان سرایت کند.

شیائومی ردمی نوت 10 تنها 6 ماه پیش با تراشه اسنپدراگون 678 کوالکام به عنوان یک مدل ارزان قیمت از سری ردمی نوت 10 عرضه شد. کانالهای رسانه ای شیائومی در اندونزی اکنون از مصرف کنندگان درخواست می کنند که یکی از مدلهای دیگر سری Redmi Note 10 را خریداری کنند. این تلفنها شامل Redmi Note 10 Pro ، Redmi Note 10 5G و Redmi Note 10S هستند. اما موجودی این مدلها نیز می تواند در هر زمان به پایان برسد.

انتظار می رود کمبود تراشه حداقل تا پایان امسال ادامه یابد. با این حال ، برخی تحلیلگران پیش بینی می کنند که بسیاری از منابع به زودی در اختیار تولیدکنندگان قرار خواهد گرفت. اما تا زمانی که این سناریو عملی نشود ، هیچ چیز قطعی نیست. در همین حال ، اخیراً گزارش شده است که تولیدکنندگان از این وضعیت کاملاً ناامید شده اند و مجبورند برای ادامه تولید محصولات خود ، چیپس های منسوخ و کمتر شناخته شده را از منابع غیر معتبر بخرند.

کمبود جهانی تراشه ها تولید گوشی هوشمند شیائومی ردمی نوت 10 را متوقف کرده است

پست اینستاگرام شعبه اندونزی شیائومی از انقضای تلفن هوشمند Redmi Note 10 خبر می دهد

امروزه خرید چیپس کار سختی است ، حتی اگر شیائومی در راه تبدیل شدن به بزرگترین سازنده گوشی های هوشمند در جهان بود. اما کمبود نیمه هادی ها به احتمال زیاد به سامسونگ کمک می کند تا برتری فعلی خود را حفظ کند. اخیراً فروش گوشی های هوشمند شیائومی در بازار اروپا از فروش سامسونگ پیشی گرفته است.

کمبود تراشه جهانی باعث شده سامسونگ نتواند تقاضای بازار را برآورده کند. این پدیده راه را برای شیائومی برای پیشی گرفتن از غول کره ای هموار کرد. اما اکنون به نظر می رسد که شرکت چینی نیز در برآوردن تقاضای بازار مشکل دارد. بنابراین در حال حاضر هیچ چیز قطعی نیست.

کمبود جهانی تراشه ها روند تولید گوشی هوشمند شیائومی ردمی نوت 10. را متوقف می کند. اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.