منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی جدید آب و هوا در iOS 15 به شما این امکان را می دهد که نقشه های بارش را فوراً نمایش دهید

ویژگی جدید آب و هوا در iOS 15 به شما این امکان را می دهد که نقشه های بارش را فوراً نمایش دهید

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی جدید آب و هوا در iOS 15 به شما این امکان را می دهد که نقشه های بارش را فوراً نمایش دهید

IOS 15 در سپتامبر سال جاری بهبودهای عمده ای را برای آیفون به ارمغان آورد که یکی از آنها به روز رسانی قابل توجهی در اپلیکیشن Weather بود. در نسخه اصلاح شده اپلیکیشن هواشناسی شاهد تغییرات متعددی برای بهبود تجربه کاربری هستیم و نقشه باران یکی از ویژگی های جدید برنامه هواشناسی است.

اکنون یکی از محبوب ترین اپلیکیشن های هواشناسی به نام Dark Sky دارای ویژگی نقشه باران نیز می باشد. اپل حقوق این برنامه متفاوت را سال گذشته خریداری کرد و احتمالاً معرفی ویژگی Rain Map در iOS 15 به همین واقعیت مربوط می شود. این موضوعی است که اخیراً توسط نیویورک پست به آن اشاره شده است.

کاربران از این ویژگی و سایر تغییرات کوچک در برنامه اصلی اپل در ماه سپتامبر بی اطلاع هستند. آنها سزاوار سرزنش نیستند. زیرا برنامه آب و هوا لزوماً به اندازه سایر برنامه ها و ویژگی های آیفون حیاتی نیست. با این حال، ویژگی نقشه باران ارزش بررسی دارد.

برای مشاهده ویژگی های جدید اپلیکیشن Weather حتما آپدیت iOS 15 را نصب کنید

کاربران باید از iOS 15 در آیفون خود برای دیدن نقشه باران و سایر ویژگی های جدید آب و هوا استفاده کنند. بنابراین اگر هنوز گوشی خود را به روز نکرده اید. برای دریافت به روز رسانی، می توانید به Settings> General> Software Update بروید.

ویژگی جدید آب و هوا در iOS 15 به شما این امکان را می دهد که نقشه های بارش را فوراً نمایش دهید

نحوه دسترسی به نقشه باران در اپلیکیشن Weather

اپلیکیشن هواشناسی اپل به صورت پیش فرض بر روی تمامی آیفون ها نصب می شود. بنابراین فقط اپلیکیشن Weather را اجرا کنید و سپس روی نماد نقشه کوچک در گوشه سمت چپ پایین صفحه ضربه بزنید. در این قسمت روی 3 مربع کوچک روی هم در گوشه بالا سمت راست ضربه بزنید و فیلتر هوای مورد نظر را انتخاب کنید. سپس گزینه «بارش» را انتخاب کنید.

کار به پایان رسیده و نقشه پیش روی شما وضعیت دقیق بارش در سراسر جهان را در گذشته، حال و آینده نشان می دهد.

برای تغییر پنجره زمان، نوار موجود در گوشه سمت چپ پایین صفحه را به سمت راست یا چپ حرکت دهید. به این ترتیب با چند حرکت کوچک به راحتی می توانید از بارش 1 یا 2 روز آینده در منطقه مسکونی خود مطلع شوید. سطح بارندگی با الگوی رنگی کدگذاری شده است. به این ترتیب مصرف کنندگان از میزان دقیق بارش مورد انتظار مطلع شده و می توانند با آمادگی کامل خانه را ترک کنند.

برای ارائه درک بصری از شدت بارش، الگوی رنگ در طیف آبی روشن، بنفش، زرد و سفید تغییر می کند (آبی روشن نشان دهنده کمترین و سفید نشان دهنده بیشترین میزان بارش است).

نقشه کیفیت گرما و هوا سایر ویژگی های بصری در برنامه Weather گنجانده شده است و می توان از آنها در کنار نقشه بارش استفاده کرد.

ویژگی جدید آب و هوا در iOS 15 به شما این امکان را می دهد که نقشه های بارش را فوراً نمایش دهید. او اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.