منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • ویژگی ارزیابی سلامت باتری هیچ فایده ای برای آیفون اپل ندارد!

ویژگی ارزیابی سلامت باتری هیچ فایده ای برای آیفون اپل ندارد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
ویژگی ارزیابی سلامت باتری هیچ فایده ای برای آیفون اپل ندارد!

یک کانال یوتیوب ، پس از بررسی روند تجزیه و تحلیل وضعیت باتری آیفون اپل ، ادعا می کند که درصد سلامت باتری در این گوشی ها با گذشت زمان کاهش می یابد. این یک شخصیت بی معنی و کاذب دارد. زیرا این عملکرد ظرفیت واقعی باتری را تعیین نمی کند.

تلاش اپل برای کاهش بی سر و صدا عملکرد تلفن های قدیمی خود برای جلوگیری از خاموش شدن آنها به طور غیرمنتظره موجی از خشم عمومی را در سال 2018 برانگیخت. غول مستقر در کوپرتینو سپس با ارائه نشانگر سلامت باتری در گوشی های آیفون خود ، اعتراضات را سرکوب کرد.

از آن زمان به بعد ، این ویژگی به عنوان یکی از راه های درک زمان استفاده از آیفون بدون مراجعه به مراکز خدمات استفاده می شود. ویدئویی که توسط کانال Payette Forward YouTube منتشر شده است ، نشان می دهد که باتری آیفون با iOS 11.3 معرفی شده است. هیچ کاربرد واقعی و عملکرد دقیقی ندارد.

همه باتری ها ظرفیت یکسانی ندارند و این واقعیت بر هیچکس پوشیده نیست. باتری ها به دلیل واکنش های شیمیایی ایجاد شده در طول تولید انرژی ، ظرفیت های متفاوتی را به مصرف کنندگان ارائه می دهند. اما ویدئوی منتشر شده نشان می دهد که اپل به جای در نظر گرفتن این تفاوت برای محاسبه درصد سلامت باتری های آیفون ، ظرفیت قیمت این باتری ها را در نظر گرفته است. در اینجا اختلاف نظر بوجود می آید.

ویژگی ارزیابی سلامت باتری هیچ فایده ای برای آیفون اپل ندارد!

برای توضیح تفاوت ، بلندگوی ویدیو دو مدل آیفون از جمله iPhone XS و iPhone 12 Pro را بررسی کرد. در این بررسی ، حداکثر ظرفیت باتری iPhone XS 83 است. در حالی که این رقم برای باتری آیفون 12 پرو بدیهی است که 100 درصد است. تغییر حداکثر ظرفیت ، سن دقیق باتری های استفاده شده در هر دو مدل آیفون را نشان نمی دهد. در عوض ، به نظر می رسد تفاوت ناشی از این واقعیت است که باتری آیفون 12 پرو 97 در حین آزمایش چرخه شارژ را پشت سر گذاشته است. از طرف دیگر ، باتری آیفون XS حدود 466 دوره شارژ داشت.

موضوع بحث انگیز دیگر این است که چرا اپل با وجود انجام 97 چرخه شارژ ، باتری آیفون 12 پرو را 100٪ قوی اعلام می کند. کانال یوتیوب Payette Forward نظریه ای در این زمینه ارائه کرده است. اپل شخصاً اعلام کرده است که ظرفیت باتری های لیتیوم یونی با هر چرخه کامل شارژ کمی کاهش می یابد.

با بررسی فرایند تجزیه و تحلیل باتری در آیفون ، راوی نشان داد که اپل از ظرفیت واقعی باتری به عنوان مبنایی برای محاسبه درصد سلامت باتری استفاده نکرده ، بلکه از ظرفیت اسمی برای تخمین عمر باتری باقی مانده آیفون استفاده کرده است. در برخی موارد ، ظرفیت واقعی بیشتر از اسمی است ، بنابراین حتی پس از چند دوره کامل شارژ ، کاربران گاهی اوقات می توانند پیام را در مورد 100٪ ظرفیت باتری آیفون های خود مشاهده کنند.

ویژگی ارزیابی سلامت باتری هیچ فایده ای برای آیفون اپل ندارد!

به گفته راوی ، این وضعیت مانند پر کردن مخزن بنزین در اتومبیل شما است. حالا همه چیز دیجیتالی است. اما وقتی مخزن گاز را پر می کنید ؛ فلش فشارسنج از نماد F عبور می کند و پس از مدت زمان معینی و سوزاندن مقدار زیادی گاز ، دست به نماد F باز می گردد.

این ویدیو منتشر شده در آوریل ؛ اما اخیراً وب سایت ZDNet به آن دسترسی دارد. اپل هنوز در این مورد اظهار نظری نکرده است.

نشانگر وضعیت باتری هیچ فایده ای برای آیفون اپل ندارد! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.