منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • هواوی از تراشه های Snapdragon 778G و 898 استفاده خواهد کرد

هواوی از تراشه های Snapdragon 778G و 898 استفاده خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
هواوی از تراشه های Snapdragon 778G و 898 استفاده خواهد کرد

هواوی سری P50 را در پایان ماه جولای امسال معرفی کرد. برخلاف نسل قبلی ، گوشی جدید هواوی تنها به اتصال 4G مجهز است و از تراشه Qualcomm نیز استفاده خواهد کرد. بر اساس اخبار منتشر شده و یک منبع آگاه ، این شرکت چینی در آینده از تراشه های کوالکام در اکثر تلفن های هوشمند خود استفاده خواهد کرد.

بر اساس گزارشی در حسابی به نام DigitalChat ، هواوی علاوه بر تراشه Snapdragon 888 ، به چیپست دیگری از Qualcomm به نام Snapdragon 778G و همچنین تراشه SM8450 (معروف به Snapdragon 898) دسترسی دارد.

مانند گوشی های هوشمند سری P50 ، سایر گوشی های هواوی که از این چیپست ها استفاده می کنند از اتصال 5G برخوردار نخواهند بود. دلیل این امر این است که تحریم های آمریکا علیه هواوی این شرکت را مجبور به استفاده از تراشه های مخصوص 4G کرده است. متأسفانه منبع اعلام نکرده است که کدام یک از گوشی های هوشمند هواوی مجهز به هر دو تراشه خواهد بود.

نسخه 4G تراشه Snapdragon 778G به دلیل وقفه در چرخه کشف گوشی های هوشمند این غول فناوری چینی ، احتمالاً در گوشی های هوشمند Huawei Nova 9 استفاده می شود. از سوی دیگر ، گفته می شود نسخه 4G تراشه SM8450 که هنوز منتشر نشده است ، به احتمال زیاد قلب تپنده تلفن های هوشمند سری Mate 50 خواهد بود. شایان ذکر است که به دلیل تحریم های فوق ، تاریخ انتشار سری Mate 50 کند شد.

هواوی از تراشه های Snapdragon 778G و 898 استفاده خواهد کرد
گوشی هوشمند هواوی P50

در حال حاضر هیچ استدلال محکمی در حمایت از این ادعا وجود ندارد. با این حال ، از آنجا که اکثر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط DigitalChat تا کنون دقیق بوده است ، تصور می شود که جزئیات جدیدی که در Weibo Media منتشر می کند نیز ممکن است درست باشد.

البته لازم به ذکر است که منبع فوق استفاده از تراشه های مدیاتک را در گوشی های هوشمند هواوی نیز در نظر گرفته است. با این حال ، چنین اخبار و شایعاتی هنوز توسط هواوی تأیید نشده است.

هواوی از تراشه های اسنپدراگون 778G و 898 استفاده خواهد کرد که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.