منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • موسسه IDC: رشد فروش آیفون در سال 2021 تقریباً دو برابر گوشی های اندرویدی خواهد بود

موسسه IDC: رشد فروش آیفون در سال 2021 تقریباً دو برابر گوشی های اندرویدی خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
موسسه IDC: رشد فروش آیفون در سال 2021 تقریباً دو برابر گوشی های اندرویدی خواهد بود

پیش از عرضه سری آیفون 13 در ماه سپتامبر ، گزارش جدید IDC نشان می دهد که سال 2021 در مقایسه با رقبای خود سال خوبی برای گوشی های اپل است. با این حال ، رشد کلی بازار گوشی های هوشمند در سال جاری به احتمال زیاد کمی بیش از 7 خواهد بود. اما انتظار می رود فروش آیفون تقریباً دو برابر شود.

در ماه ژوئن ، اعلام شد که اپل با فروش 100 میلیون آیفون 12s به مرحله جدیدی رسیده است. اکنون با انتشار آیفون 13 سری آیفون ، IDC تصویر واضح تری از فروش گوشی های هوشمند اپل تا پایان سال 2021 ارائه کرده است.

پیش بینی ها نشان می دهد در سال 2021 بازار جهانی گوشی های هوشمند 7.4 درصد رشد فروش خواهد داشت. در همین حال ، رشد فروش گوشی های اندرویدی کمتر از متوسط ​​رشد در کل بازار است و احتمالاً 6.2 درصد خواهد بود. علاوه بر این ، این گزارش نشان می دهد که رشد فروش آیفون اپل به احتمال زیاد بیش از دو برابر رشد فروش سالانه گوشی های اندرویدی بوده و 13.8 درصد خواهد بود.

IDC خاطرنشان می کند که انتقال تلفن های هوشمند به دلیل تداوم شیوع ویروس کرونا در سال 2021 کند خواهد شد. اما کشورهایی مانند هند ، ژاپن ، خاورمیانه و آفریقا به افزایش فروش گوشی های هوشمند کمک می کنند. متوسط ​​رشد 7.4 درصدی در بازار گوشی های هوشمند به دلیل رشد 13.8 درصدی ابزارهای مجهز به iOS و 6.2 درصد رشد گوشی های اندرویدی است. با این حال ، شیوع بیماری کووید بر فروش گوشی های هوشمند در سال 2020 تأثیر قابل توجهی گذاشته است. اما فروش گوشی های هوشمند در سال 2021 در مقایسه با سال 2019 (دوره قبل از اپیدمی) حداقل رشد را نشان می دهد. این پدیده تصویر دقیق تری از وضعیت بازار به ما می دهد.

موسسه IDC: رشد فروش آیفون در سال 2021 تقریباً دو برابر گوشی های اندرویدی خواهد بود

بزرگترین بازارهای جهان ، از جمله چین ، ایالات متحده و اروپای غربی ، از سال 2019 به فروش خود ادامه می دهند. من ادامه خواهم داد. اما بازارهای نوظهور مانند هند ، ژاپن ، خاورمیانه و آفریقا به بهبود وضعیت کمک می کنند. IDC همچنین ادعا می کند که اتصال 5G یک نقطه کلیدی برای ارتقاء تلفن ها است. این پدیده به معنی افزایش متوسط ​​قیمت فروش گوشی های هوشمند است.

فناوری 5G همچنان محرک اصلی رشد بازار جهانی گوشی های هوشمند در سال 2021 خواهد بود. زیرا تولید کنندگان و کانال های فروش بر روی دستگاه های 5G تمرکز می کنند. متوسط ​​قیمت فروش این گجت ها به طور قابل توجهی بیشتر از مدل های قدیمی 4G است. میانگین قیمت فروش یک تلفن هوشمند 5G در سال 2021 به 634 دلار می رسد که تقریباً معادل 632 دلار ارزش آن در سال 2020 است.

با این حال ، دستگاه های 4G همچنان کاهش شدید قیمت را تجربه خواهند کرد. تا حدی که میانگین قیمت فروش آنها به 206 دلار می رسد. این میزان نسبت به سال گذشته (با قیمت فروش متوسط ​​277 دلار) حدود 30 درصد کاهش نشان می دهد. در نتیجه ، تعداد کل تلفن های 5G فروخته شده در سال جاری به 570 میلیون دستگاه می رسد. رقمی که نسبت به سال گذشته 123.4 درصد افزایش نشان می دهد.

ارسال شده توسط موسسه IDC: رشد فروش آیفون در سال 2021 تقریباً دو برابر گوشی های اندرویدی خواهد بود ، اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.