منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • فروش بیش از 60 مدل گوشی هوشمند سامسونگ در بازار روسیه ممنوع شد

فروش بیش از 60 مدل گوشی هوشمند سامسونگ در بازار روسیه ممنوع شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
فروش بیش از 60 مدل گوشی هوشمند سامسونگ در بازار روسیه ممنوع شد

افرادی که به مارک سامسونگ ساکن روسیه علاقه دارند. آنها باید در مورد امکان خرید گوشی هوشمند آینده خود تجدید نظر کنند. این شرکت کره ای درگیر نبرد حقوقی شدیدی در بازار اروپا بر سر نقض حق ثبت اختراع در ارتباط با سرویس Samsung Pay است.

دادگاه های روسیه در اولین تصمیم خود اعلام کردند که واردات و فروش حداکثر 61 مدل گوشی هوشمند سامسونگ مجهز به پلتفرم Samsung Pai ممنوع می شود. گوشی های هوشمند سامسونگ Galaxy Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 نیز در همین محدوده قرار می گیرند. این ممنوعیت ها به اتهام پرداخت به سامسونگ برای نقض حق اختراع توسط یک ارائه دهنده خدمات پرداخت تلفن همراه سوئیسی به نام Sqwin Sa اعمال شد.

این شرکت کره ای از این تصمیم تجدید نظر می کند و از نظر قانونی هنوز موظف به فروش تلفن های هوشمند خود نیست.

ممنوعیت فروش طیف گسترده ای از گوشی ها از گلکسی J5 تا گلکسی زد فولد 3 را در بر می گیرد

جالب است بدانید که سابقه این مشکل به سال 2013 برمی گردد. در آن زمان ویکتور گلچنکو. او یک اختراع برای سیستم تجارت آنلاین ثبت کرد. این سیستم در آوریل 2019 ثبت شد و حق ثبت به Sqwin Sa اعطا شد. سرویس پرداخت سامسونگ با نام Samsung Pay در سال 2015 معرفی شد و 1 سال بعد ، در سال 2016 ، این سرویس در روسیه راه اندازی شد.

Samsung Pay تقریباً در این کشور اروپایی شناخته شده است. کیف پول بدون نقد سومین سیستم پرداخت بدون تماس در روسیه است. 17 درصد از کل تراکنش های مالی از طریق این سامانه انجام می شود. Apple Pay با 30 share سهم در رتبه دوم و Google Pay با 32 share سهم در رتبه اول قرار دارد. به گفته کارشناسان حقوقی ، Apple Pay و Google Pay نیز احتمالاً قربانی ثبت اختراع Sqwin Sa می شوند.

فروش بیش از 60 مدل گوشی هوشمند سامسونگ در بازار روسیه ممنوع شد

در ماه جولای ، دادگاهی استفاده از Samsung Electronics Rus Company LLC و Samsung Electronics را از دستگاه های Samsung Pay ممنوع کرد. همچنین واردات این دستگاه ها به روسیه و تحویل، فروش و یا حتی معرفی آن ها ممنوع و پیگرد قانونی خواهد داشت. نام دستگاه های ممنوعه ذکر نشده است. اما می توان حدس زد که این لیست شامل تعداد زیادی گوشی هوشمند گلکسی با قابلیت NFC باشد. با این حال ، استفاده از NFC یک گام مهم در نگهداری سیستم های پرداخت غیرنقدی است. این لیست شامل گوشی های پرچمدار جدید سامسونگ و حتی گلکسی J5 می شود.

Apple Pay و Google Pay احتمالا قربانیان بعدی خواهند بود

جالب اینجاست که Apple Pay و Google Pay ممکن است در ماه‌های آینده موضوع شکایت‌های مشابهی باشند. اگر سامسونگ نتواند از خود دفاع کند ؛ در این مورد، سابقه ایجاد شده به دادگاه روسیه اجازه می دهد تا عملکرد سایر سیستم های پرداخت را ممنوع کند. سیستم های پرداخت اپل و گوگل با مشکلات مشابهی با پتنت های Sqwin Sa روبرو هستند. در حال حاضر ، ما فقط می توانیم منتظر بمانیم و ببینیم وضعیت در سالهای آینده چگونه خواهد بود.

فروش بیش از 60 مدل گوشی هوشمند سامسونگ در بازار روسیه برای اولین بار در زمینه اخبار فناوری و موبایل ممنوع شد.