منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • عملکرد صفحه نمایش 120 هرتز سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

عملکرد صفحه نمایش 120 هرتز سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
عملکرد صفحه نمایش 120 هرتز سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

فروش سری آیفون 13 اپل از جمعه 24 سپتامبر (2 اکتبر) رسما آغاز شد. با تحویل تلفن های پیش خرید شده به مشتریان درب منزل یا فروشگاه Apple در اکثر بازارهای جهان ، مصرف کنندگان متوجه شده اند که ویژگی تبلیغاتی به طور مداوم کار نمی کند.

iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max مجهز به صفحه نمایش تبلیغاتی اپل هستند. این بدان معناست که پنل ها از نرخ تازه سازی 120 هرتز پشتیبانی می کنند. این ویژگی از سال 2017 در رایانه های لوحی iPad Pro موجود است. اما اکنون اپل برای اولین بار از آن در آیفون های خود استفاده می کند.

iOS 15 از قابلیت تبلیغ در همه برنامه ها پشتیبانی می کند. بنابراین ، کاربران هنگام پیمایش در برنامه ها و انجام انتقال تمام صفحه ، مانند تغییر برنامه ها یا بازگشت به صفحه اصلی ، از این ویژگی سود خواهند برد. اما وب سایت 9to5Mac گزارش می دهد که بسیاری از انیمیشن ها هنوز با نرخ بازخوانی 60 هرتز نمایش داده می شوند ، که تجربه خوب هنگام استفاده از صفحه های تبلیغاتی را تضعیف می کند.

صفحه نمایش آیفون 13 پرو بیشتر انیمیشن ها را با نرخ تازه سازی 120 هرتز نشان می دهد. اما بسیاری از انیمیشن ها هنوز از نرخ تازه سازی بالای صفحه به طور کامل استفاده نمی کنند. همه برنامه های محلی اپل از این ویژگی پشتیبانی می کنند و تعویض بین آنها راحت تر است. در حقیقت ، مشکل فقط در برنامه های شخص ثالث است.

عملکرد صفحه نمایش 120 هرتز سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد!

اپل به وب سایت 9to5Mac تأیید کرد که برخی از برنامه ها ، مانند بازی ها ، از صفحه نمایش سفارشی استفاده می کنند و پشتیبانی آنها از نرخ فریم بالاتر نیاز به توسعه دهندگان دارد که این ویژگی را فعال کنند. در واقع ، توسعه دهندگان باید یک سوئیچ info.plist جدید به برنامه خود اضافه کنند تا پشتیبانی نرخ تازه سازی 120Hz ذاتی را به برنامه خود اضافه کند.

اپل به زودی این اسناد را در اختیار توسعه دهندگان قرار می دهد و به روز رسانی سیستم عامل را برای رفع اشکال منتشر می کند. این خطا مانع از آن می شود که Core Animation دارای نرخ تازه سازی بالای 60 هرتز باشد.

ویژگی صفحه نمایش 120 هرتز سری iPhone 13 Pro را نمی توان در همه برنامه ها استفاده کرد! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.