منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سری گلکسی اس 22 سامسونگ احتمالا دیرتر از حد انتظار عرضه خواهد شد

سری گلکسی اس 22 سامسونگ احتمالا دیرتر از حد انتظار عرضه خواهد شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سری گلکسی اس 22 سامسونگ احتمالا دیرتر از حد انتظار عرضه خواهد شد

طبق معمول پاییز امسال نیز شاهد اخبار زیادی در مورد سری جدید گوشی های رده بالای سامسونگ خواهیم بود. بنابراین، اگرچه بسیاری از جنبه های فنی مرموز برای گلکسی S22، Galaxy S22 Plus و Galaxy S22 Ultra فاش شده است. اما تنظیم زمان بندی دقیق برای عرضه این گوشی ها همچنان کار دشواری است.

با معرفی سری گلکسی اس 21 در اوایل سال 2021، معرفی و عرضه گوشی های هوشمند خانواده گلکسی اس 22 در ژانویه 2022 نیز یک سناریوی بسیار محتمل به نظر می رسد. با این حال شایعات کاهش احتمالی عملکرد این گوشی ها بلافاصله به زمزمه تبدیل شد و مشکل کمبود تراشه های جهانی نیز بر تولید گلکسی اس 21 FE تاثیر منفی گذاشت.

صرف نظر از اعتقادات شخصی شما، سامسونگ همچنان در تلاش است تا مدل پرچمدار نسبتاً مقرون به صرفه خود را برای سال 2021 ارائه دهد. اما این نسخه جدید می تواند راه را برای این شرکت کره ای بازنگری کند تا در برنامه های خود برای معرفی سایر گوشی های هوشمند پرچمدار در اوایل سال 2022 تجدید نظر کند.

تقریباً همه شواهد حاکی از عرضه سری Galaxy S22 در ماه فوریه است

علی‌رغم خوش‌بینی یک خبرچین به نام Ice Universe، فوریه ۲۰۲۲ هنوز واقع‌بینانه‌ترین برنامه برای ارائه سری سه‌گانه Galaxy S22 5G است. دست کم دو منبع خبری دیگر نیز اظهاراتی مشابه داشتند. البته هنوز عرضه رسمی این گوشی ها در هفته آخر ژانویه به طور کامل منتفی نیست; اما منابع خبری داخلی SamMobile و یک خبرچین معروف به نام جان پروسر بعید است در این مورد خاص اشتباه کنند.

سری گلکسی اس 22 سامسونگ احتمالا دیرتر از حد انتظار عرضه خواهد شد

تصویری که ظاهرا متعلق به گوشی هوشمند گلکسی اس 22 است

اگرچه وب سایت SamMobile در آخرین گزارش خود به طور مبهم به معرفی این گوشی ها در اوایل بهمن ماه اشاره کرده است; اما جان پروسر; تحلیلگر Front Page Tech پیش بینی دقیق تری ارائه کرده و مدعی است که پیش فروش این گوشی ها از هفته دوم فوریه آغاز می شود. البته تا چند ماه آینده وضعیت کمبود تراشه در جهان مشخص نشود، اظهارنظر قطعی وجود ندارد و نمی توان لحظه دقیق تری برای عرضه خانواده گلکسی اس 22 5G تعیین کرد.

به هر حال جان پروسر تنها منبع اطلاعاتی بود که چند هفته پیش جسورانه زمان دقیق معرفی گلکسی اس 21 FE را پیش بینی کرد و گفت که این گوشی در 11 ژانویه (21 ژانویه) ارائه خواهد شد. بنابراین عدم اطلاع وی از جزئیات بیشتر سری گلکسی اس 22 در این مقطع حاکی از عدم دسترسی سایر منابع خبری به اطلاعات بیشتر است.

حال سوال اینجاست که بالاخره کی سری گلکسی اس 22 وارد بازار می شود؟

بدیهی است که وضعیت هنوز بسیار پیچیده به نظر می رسد. اما اگر ادعاهای جان پروسر صحت داشته باشد و روند تاریخی در گذشته تکرار شود، پیش خرید گوشی های هوشمند گلکسی اس 22، گلکسی اس 22 پلاس و گلکسی اس 22 اولترا احتمالا در 10 یا 11 ژانویه 2022 (20 یا 21 ژانویه) خواهد بود. و قبل از انتشار واقعی آنها در روزی که در 25 فوریه (26 مارس) آغاز می شود.

امسال بدون کوچکترین مشکلی در تولید و تحویل محصول، بین آغاز دوره پیش سفارش و تحویل مدل های سه گانه سری گلکسی اس 21 به مشتریان، 2 هفته کامل اختلاف وجود داشت. بنابراین ارائه یک بازه زمانی مشابه یا حتی بالاتر برای گوشی های هوشمند سری Galaxy S22 کاملا منطقی است.

سری گلکسی اس 22 سامسونگ احتمالا دیرتر از حد انتظار عرضه خواهد شد

تصویری که ظاهرا متعلق به گوشی هوشمند گلکسی اس 22 پلاس است

در همین حال، شایعات گسترده در یک نقطه ادعا می کردند که Galaxy S21 FE در تعداد محدود در دسترس خواهد بود. اما صرف نظر از جدی بودن مشکل کمبود قطعات، اگر سامسونگ مصمم باشد این گوشی را در تاریخ 21 ژانویه ارائه کند; در این صورت، عرضه تجاری Galaxy S21 FE در بازار ایالات متحده تا پایان ژانویه 2022 تقریباً قطعی خواهد بود.

برخلاف Galaxy S21 FE که با وجود تأخیرهای مکرر در راه اندازی، احتمالاً دستگاهی قدیمی است (مگر اینکه با قیمت پایه بسیار پایین، مانند کمتر از 600 دلار عرضه شود). اما سری گلکسی S22 5G همچنان در ماه فوریه توجه بسیاری را به خود جلب خواهد کرد.

سری گلکسی اس 20 در فوریه 2020 معرفی شد و در ماه مارس شاهد عرضه تجاری و واقعی این گوشی ها بودیم. بنابراین، تغییر در زمان‌بندی ارائه سری گلکسی S22 بیشتر نشان‌دهنده تاخیر عرضه محصول است. این احتمالاً نشان می دهد که سامسونگ در حال بازگشت به رویکرد قبلی خود است (مگر اینکه تاخیر حتی بیشتر از حد انتظار باشد).

در حال حاضر به نظر می رسد که پیشرفت های کوچک انجام شده در سری گلکسی اس 22، حداقل در تئوری، غول فناوری کره ای را به مشکل بزرگ تری تبدیل کرده است. به نظر می رسد این گوشی ها با بهبودهای قابل توجهی در دوربین، باتری و طراحی عرضه خواهند شد. نکته مثبت این است که باید امیدوار باشیم که سامسونگ از مدل طراحی عجیب دوربین (حداقل در Galaxy S22 Ultra) برای پرچمداران آینده خود استفاده نکند.

سری گلکسی اس 22 سامسونگ احتمالا دیرتر از حد انتظار عرضه خواهد شد. اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.