منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ یک حسگر اثر انگشت دو طرفه را در زیر صفحه نمایش گلکسی Z Fold 4 ثبت کرده است

سامسونگ یک حسگر اثر انگشت دو طرفه را در زیر صفحه نمایش گلکسی Z Fold 4 ثبت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ یک حسگر اثر انگشت دو طرفه را در زیر صفحه نمایش گلکسی Z Fold 4 ثبت کرده است

پیش از عرضه گوشی هوشمند سامسونگ Galaxy Z Fold 3 ، تصور می شد که این دستگاه از اسکنر اثر انگشت یکپارچه با صفحه نمایش استفاده می کند. با این حال ، این سناریو جواب نداد و در عوض سامسونگ اسکنر اثر انگشت را با دکمه پاور در کنار دستگاه ادغام کرد. با این حال ، طبق گفته وب سایت Samsung LetsGoDigital ، وی در 31 مارس ، اختراع “یک دستگاه الکترونیکی تاشو با تشخیص اثر انگشت از طریق حداقل بخشی از صفحه نمایش” را ثبت کرد.

این حق ثبت توسط سازمان جهانی مالکیت فکری (WIPO) به ثبت رسیده و تنها چند روز پیش توسط همین موسسه صادر شده است. سند ثبت اختراع شامل توضیحاتی در مورد فناوری سامسونگ است. به دلیل فشار روی صفحه نمایش ، صفحه نمایش انعطاف پذیر مورد استفاده در دستگاه تاشو بیشتر چین و چروک را نشان می دهد. این امر با استفاده از اسکنر اثر انگشت در زیر صفحه گوشی تاشو ، خواندن اثر انگشت را بسیار مشکل می کند.

برای حل این مشکل ، سامسونگ در سند ثبت اختراع راه حلی ارائه کرده است. ایده سامسونگ این است که اسکنر اثر انگشت را روی دستگاه به گونه ای نصب کند که هنگام استفاده از صفحه نمایش درب خارجی یا صفحه نمایش شبیه تبلت (هنگامی که دستگاه کاملاً باز است) اثر انگشت آنها تأیید شود. پاسخ سامسونگ استفاده از اسکنر اثر انگشت دو طرفه است.

سامسونگ یک حسگر اثر انگشت دو طرفه را در زیر صفحه نمایش گلکسی Z Fold 4 ثبت کرده است

نحوه عملکرد اسکنر اثر انگشت دوگانه سامسونگ در دستگاه تاشو

این ایده با قرار دادن اسکنر اثر انگشت در گوشه سمت چپ پایین صفحه نمایش تاشو کار می کند. این پدیده باعث می شود تا فرآیند احراز هویت بیومتریک هنگام باز یا بسته بودن صفحه نمایش قابل اجرا باشد. یک برد مدار چاپی کوچک بین دو سنسور قرار می گیرد و این مدار به برد اصلی دستگاه متصل می شود.

نسخه اصلی پتنت در سال 2020 در کره جنوبی ثبت شد. تا زمان عرضه Galaxy Z Fold 4 در سال آینده ، سامسونگ به احتمال زیاد آماده استفاده از اسکنرهای اثر انگشت در زیر صفحه نمایش در دستگاه های پوسته خواهد بود.

سامسونگ در حال حاضر بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند تاشو در جهان است. کارشناسان امیدوارند غول کره ای همچنان قیمت گوشی های تاشو خود را کاهش داده و این دستگاه ها را در اختیار کاربران بیشتری قرار دهد. در حالی که سایر تولیدکنندگان نیز گوشی های تاشو خود را در بازار معرفی کرده اند ؛ بنابراین ، اهمیت قیمت گذاری بیشتر آشکار شده است.

شرکت هایی مانند گوگل (که به زودی تلفن هوشمند Pixel Fold خود را معرفی می کند) ، شیائومی ، Vivo و Oppo می توانند سامسونگ را تحت فشار قرار دهند. با این حال ، بسیاری از این شرکت ها مانیتورهای تاشو مورد نیاز خود را از سامسونگ خریداری می کنند.

حسگر اثر انگشت دو طرفه ثبت شده سامسونگ در زیر صفحه نمایش Galaxy Z Fold 4 برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.