منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ گلکسی A53 و گلکسی A73 به پردازنده گرافیکی AMD مجهز خواهند شد

سامسونگ گلکسی A53 و گلکسی A73 به پردازنده گرافیکی AMD مجهز خواهند شد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ گلکسی A53 و گلکسی A73 به پردازنده گرافیکی AMD مجهز خواهند شد

اصطلاح mRDNA هیچ ارتباطی با واکسن ها ندارد. پردازنده گرافیکی جدید موبایل AMD با استفاده از این معماری ساخته خواهد شد. سامسونگ در حال آماده شدن برای استفاده از این GPU برای تراشه های موبایل سری Exynos است. اپل همیشه در آزمایشات مقایسه ای با فناوری Imagination GPU عملکرد فوق العاده ای داشته است و سامسونگ از پردازنده گرافیکی AMD برای بهبود رقابت خود با غول کوپرتینویی استفاده می کند.

طبق پیش بینی ها ، تراشه Exynos 2200 اولین محصول همکاری سامسونگ و AMD خواهد بود و در گوشی های هوشمند سری Galaxy S22 مورد استفاده قرار می گیرد. به گفته منابع خبری آشنا با صنعت نیمه هادی در تایوان ، گوشی های رده بالای سامسونگ تنها ابزارهای این شرکت مجهز به پردازنده های گرافیکی AMD نخواهند بود.

با توجه به نتایج اثبات شده در سخت افزار دستگاه های گلکسی سامسونگ ، می توان نتیجه گرفت که مدل های آینده سری A سامسونگ از تراشه Exynos با پردازنده گرافیکی AMD استفاده خواهند کرد. گزارش اخیر نام گوشی ها را مشخص نکرده است. اما به طور خلاصه ، احتمالاً با پرفروش ترین مدل های سری گلکسی A ، به نام های Galaxy A5X و Galaxy A7X خواهد بود. این گجت ها معمولاً نسبت قیمت و عملکرد بسیار خوبی دارند.

سامسونگ گلکسی A53 و گلکسی A73 از پردازنده هایی با مشخصات شگفت انگیز استفاده خواهند کرد

به احتمال زیاد سامسونگ امسال Galaxy A53 و Galaxy A73 را معرفی می کند. زیرا غول کره ای معمولاً در ماه دسامبر بیشتر مدلهای سری A خود را معرفی می کند. امسال اما یک استثنا بود. از آنجا که Galaxy A72 در مارس معرفی شد و در آوریل عرضه شد. بنابراین ، احتمالاً نمی توان کیفیت عملکرد تراشه Exynos مجهز به پردازنده گرافیکی AMD را در گوشی های میان رده جدید Galaxy A تا معرفی خانواده Galaxy S22 در زمستان و عرضه آنها در بهار سال آینده مشاهده کرد. سال

سامسونگ گلکسی A53 و گلکسی A73 به پردازنده گرافیکی AMD مجهز خواهند شد

منبع ادعا می کند که تراشه Exynos مجهز به پردازنده گرافیکی سری Galaxy A AMD با پرچمدار Exynos 2200 متفاوت خواهد بود. تراشه Exynos 2200 به احتمال زیاد مجهز به چهار هسته پردازنده با فرکانس بسیار بالا خواهد بود. در حالی که چیپست مخصوص سری Galaxy A از 2 هسته پردازنده پرسرعت استفاده خواهد کرد. با این حال ، تراشه مجهز به سیستم گرافیکی AMD mRDNA است و میزان کاهش کارایی آن کمتر از 10 خواهد بود. چنین عملکردی برای پردازنده های Exynos کاملاً بی سابقه است. در حال حاضر ، عملکرد برخی از پردازنده های سامسونگ پس از 3 آزمایش مقایسه ای حدود 50 درصد کاهش یافته است.

ما هنوز باید منتظر بمانیم تا شایعات مربوط به استفاده از تراشه AMD Exynos در سری Galaxy A روشن شود. اما همانطور که امروزه همه شرکت ها به دلیل مشکلات کمبود تراشه و تنظیمات سفارشی از نیمه هادی های خود استفاده می کنند. بنابراین ، استفاده از پردازنده گرافیکی AMD در سری میان رده سامسونگ ، مانند پرچمداران این شرکت ، دور از ذهن نخواهد بود.

سامسونگ گلکسی A53 و گلکسی A73 به پردازنده گرافیکی AMD مجهز خواهند شد که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.