منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ قصد دارد تا سال 2022 بیش از 330 میلیون گوشی هوشمند بفروشد

سامسونگ قصد دارد تا سال 2022 بیش از 330 میلیون گوشی هوشمند بفروشد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ قصد دارد تا سال 2022 بیش از 330 میلیون گوشی هوشمند بفروشد

اخیرا برخی منابع خبری به برنامه های سامسونگ برای تولید گوشی های هوشمند در سال آینده دسترسی پیدا کرده اند. بر این اساس، غول کره ای با وجود مشکل کمبود قطعات الکترونیکی در جهان، قصد دارد فروش گوشی های هوشمند تولیدی خود را افزایش دهد.

در مجموع، پیش‌بینی می‌شود که حدود 334 میلیون گوشی هوشمند سامسونگ در سال 2022 به بازار عرضه شود. از این تعداد، تقریباً 285 میلیون دستگاه توسط سامسونگ و 49 میلیون مابقی توسط اشخاص ثالث تولید خواهد شد.

از مجموع تولید گوشی، تقریباً 54 میلیون دستگاه متعلق به خانواده پرچمدار گلکسی اس خواهد بود که از این تعداد، گلکسی اس 22، گلکسی اس 22 پلاس و گلکسی اس 22 اولترا به ترتیب 14، 8 و 11 میلیون دستگاه را به خود اختصاص خواهند داد. تولید دستگاه های سری گلکسی Z مجهز به نمایشگرهای انعطاف پذیر نیز افزایش خواهد یافت. بر اساس برنامه ریزی های انجام شده، تعداد کل دستگاه های تاشو تولیدی به حدود 13 میلیون دستگاه خواهد رسید. از این تعداد، حدود 4 میلیون به سری گلکسی زد فولد و 9 میلیون متعلق به خانواده گلکسی زد فلیپ خواهد بود.

انتظار می رود سامسونگ در سال آینده 176 میلیون گوشی هوشمند ارزان تر عرضه کند. در این راستا هدف تولید 91 میلیون گوشی میان رده را نشان می دهد. بنابراین در سال 2022، سامسونگ احتمالا بیش از 300 میلیون گوشی هوشمند را برای اولین بار از سال 2017 عرضه خواهد کرد.

سامسونگ قصد دارد تا سال 2022 بیش از 330 میلیون گوشی هوشمند بفروشد

سامسونگ در اکثر گوشی های هوشمند خود از تراشه های اگزینوس خود استفاده خواهد کرد

به گزارش وب سایت ETNews، واحد تولید سامسونگ سال آینده انتقال پردازنده های اگزینوس را دو برابر خواهد کرد. کارشناسان تخمین می زنند که حدود 20 درصد از گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ در حال حاضر به پردازنده های Exynos خود مجهز هستند.

تراشه های اگزینوس در گوشی های هوشمند ساخت شرکت های دیگر نیز استفاده می شود. اما تعداد این دستگاه ها بسیار کم است. پایگاه مشتریان تراشه های اگزینوس سامسونگ عمدتاً شامل برندهای چینی مانند Vivo و Meizu است. تراشه های سامسونگ اخیرا به دلیل عملکرد ضعیف، بهره وری پایین انرژی و گرم شدن بیش از حد تحت بارهای پردازش سنگین مورد انتقاد قرار گرفته اند.

سامسونگ به جای استفاده از هسته های سفارشی، اکنون به مدل های مبتنی بر ARM روی آورده است. به این ترتیب عملکرد اگزینوس میان رده و پرچمدار به میزان قابل توجهی بهبود یافته است و احتمالاً در نسل های آینده نیز بهبود خواهد یافت. منابع شریک ادعا می کنند که مشکلات مربوط به اتصال 5G و گرما نیز در آینده بسیار نزدیک برطرف خواهد شد.

سامسونگ برای بهبود عملکرد گرافیکی پردازنده موبایل خود با AMD همکاری کرده است. تراشه Exynos 2200 اولین دستاورد این همکاری است. این نیمه هادی برای اولین بار در گوشی های هوشمند پیشرو سری گلکسی S22 استفاده خواهد شد. بسیاری از دستگاه های ارزان قیمت و میان رده آینده سامسونگ نیز از پردازنده های Exynos خود استفاده خواهند کرد. با این حال، وب سایت ETNews اعلام نکرد که آیا سامسونگ تعداد بازارهای هدف گوشی های هوشمند پرچمدار مجهز به تراشه اگزینوس را افزایش می دهد یا خیر.

گزارش شده است که تراشه اگزینوس 2200 در فرآیند 5 نانومتری تولید خواهد شد. این تراشه به 1 هسته ARM Cortex-X2 با فرکانس 2.9 گیگاهرتز، 3 هسته Cortex A710 با فرکانس 2.8 گیگاهرتز و 4 هسته با قدرت پایین Cortex A510 با فرکانس 2.2 گیگاهرتز مجهز خواهد شد. فرکانس پردازنده گرافیکی 1250 مگاهرتز نیز خواهد بود.

سامسونگ قصد دارد در سال 2022 بیش از 330 میلیون گوشی هوشمند بفروشد. این اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.