منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سامسونگ اکثر تلفن های هوشمند آینده خود را با تراشه های Exynos عرضه می کند

سامسونگ اکثر تلفن های هوشمند آینده خود را با تراشه های Exynos عرضه می کند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سامسونگ اکثر تلفن های هوشمند آینده خود را با تراشه های Exynos عرضه می کند

به گزارش وب سایت ETNews ، تراشه ساز سامسونگ قصد دارد سال آینده فروش پردازنده های برنامه های Exynos را بیش از دو برابر کند. کارشناسان تخمین می زنند که در حال حاضر حدود 20 درصد از گوشی های هوشمند گلکسی سامسونگ مجهز به پردازنده های طبیعی Exynos هستند. این شرکت در حال حاضر کمتر از 10 درصد از تلفن های خود را در اختیار دارد. به نظر می رسد این رقم کمتر از سهم متوسط ​​10 درصدی سامسونگ در سال 2019 است. مشتریان تراشه های سامسونگ عمدتا به مارک های چینی مانند Vivo و Meizu محدود می شود.

سامسونگ مشکلاتی را که قبلاً در تراشه های Exynos مشاهده می شد برطرف کرده است

تراشه های Exynos سامسونگ در ابتدا به دلیل رقابت پذیری معروف بودند. اما بعداً آنها به دلیل عملکرد ، کارایی و مشکلات مدیریت گرما مورد انتقاد قرار گرفتند. اکنون که این شرکت از هسته های پردازنده ARM در تراشه های خود استفاده می کند. عملکرد پرچمداران Exynos و چیپست های میان رده به طور قابل توجهی بهبود یافته است. همچنین تراشه های Exynos آینده به احتمال زیاد عملکرد بهتری خواهند داشت.

اکتشافات جدید از دست اندرکاران صنعت نشان می دهد که مسائل مربوط به دما و اتصال 5G نیز حل شده است. علاوه بر این ، سامسونگ برای طراحی و ساخت پردازنده های گرافیکی موبایل با AMD همکاری کرده است. قابلیت های عملی پردازنده گرافیکی جدید در تراشه Exynos 2200 آینده آشکار می شود.این نیمه هادی قدرت پردازشی را به گوشی های هوشمند مدرن سری Galaxy S22 می رساند. در آینده ، بیشتر و بیشتر گوشی های میان رده و پایین رده سامسونگ از تراشه های بومی این شرکت استفاده خواهند کرد. تصمیم سامسونگ تا حدودی به دلیل کمبود تراشه در جهان است.

سامسونگ اکثر تلفن های هوشمند آینده خود را با تراشه های Exynos عرضه می کند

بر اساس گزارش امروز ، غول کره ای قصد دارد از حدود 50 تا 60 درصد از تلفن های هوشمند خود با پردازنده های بومی Exynos استفاده کند. برای دستیابی به این هدف ، شرکت فرایند توسعه تجهیزات تولید قطعات مرتبط را آغاز کرده است و شرکت های همکار نیز سرمایه گذاری خود را برای سهولت در دستیابی به اهداف تعیین شده افزایش داده اند. با این حال ، یک گزارش اخیر نمی گوید که آیا این برنامه ها برای سری Galaxy S22 اعمال می شود یا خیر. گفته می شود که سامسونگ با مشکلات مربوط به بهره وری تولید روبرو است و گمان می رود که دستگاه ها در اکثر نقاط جهان از تراشه اسنپدراگون 898 کوالکام استفاده می کنند.

سامسونگ قصد دارد 320 میلیون گوشی هوشمند تا سال 2021 بفروشد.

بر اساس این گزارش ، سامسونگ همچنین امیدوار است که کل فروش گوشی های هوشمند این شرکت تا سال 2021 بین 50 تا 60 میلیون دستگاه افزایش یابد و به 320 میلیون دستگاه برسد. جدیدترین تلفن های هوشمند تاشو این شرکت در مقایسه با نسل های قبلی عملکرد فوق العاده ای را ارائه می دهند. اما این به تنهایی نمی تواند کاهش فروش پرچمدار سامسونگ را جبران کند.

سامسونگ اکثر تلفن های هوشمند آینده خود را با تراشه های Exynos عرضه می کند

بر اساس گزارشات ، تراشه Exynos 2200 مجهز به پردازنده گرافیکی AMD بر اساس یک فرایند 5 نانومتری است. شایعات اخیر نشان می دهد که تراشه طراحی شده برای گوشی هوشمند Galaxy S22 Ultra مجهز به هسته 2.9 گیگاهرتز Cortex X2 ، 3 هسته متوسط ​​2.8 گیگاهرتز و 4 هسته کوچک 2.2 گیگاهرتز خواهد بود. فرکانس پردازش GPU برابر با 1250 مگاهرتز خواهد بود. اکنون باید منتظر ماند و دید که تراشه Exynos 2200 چگونه با پردازنده های پیشرو مورد استفاده در بهترین تلفن های هوشمند آینده رقابت خواهد کرد.

سامسونگ اکثر تلفن های هوشمند آینده خود را با تراشه های Exynos عرضه می کند. اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.