منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • سارقان آیفون اپل در حال یافتن راه جدیدی برای باز کردن قفل دستگاه های سرقت شده هستند

سارقان آیفون اپل در حال یافتن راه جدیدی برای باز کردن قفل دستگاه های سرقت شده هستند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
سارقان آیفون اپل در حال یافتن راه جدیدی برای باز کردن قفل دستگاه های سرقت شده هستند

اپل به کاربران آیفون اجازه می دهد در صورت سرقت یا گم شدن گوشی خود را قفل کنند. این بدان معناست که سارقان به محتوای کاربر ربوده شده گوشی دسترسی نخواهند داشت و حتی نمی توانند آن را به تنظیمات کارخانه بازگردانند. مگر اینکه به شناسه کاربری شناسه کاربری دسترسی داشته باشند.

متأسفانه به نظر می رسد که سارقان باهوش تر شده اند و راه های جدیدی برای فریب مصرف کنندگان ارائه کرده اند. به این ترتیب کاربران دستگاه خود را برای سارقان باز می کنند.

India Today در گزارش خود داستان مردی به نام مستعار Vedant را روایت می کند. این مرد آیفون 12 خود را گم کرده و با حرکات عادی و با استفاده از قابلیت Find My گوشی خود را پیدا کرده و قفل کرده است. این مرد چند روز پس از پیدا کردن گوشی خود ناامید شد. تا زمانی که پیام متنی دریافت کنید مبنی بر اینکه نکته گم شده پیدا شده است و برای نشان دادن مکان آن باید روی پیوند پیام کلیک کنید.

این ارتباط برای همه افرادی است که تا حدودی با کلاهبرداری های فیشینگ آشنا هستند. او مشکوک به نظر می رسد. اما وجود کلماتی مانند icloud و FindMy باعث شد این لینک تقریبا معتبر باشد. با عرض پوزش، شخص با نام مستعار Vedant روی لینک کلیک کرده و اطلاعات حساب Apple ID خود را وارد کرده است. او سپس ایمیلی دریافت کرد که نشان می‌داد Apple ID در رایانه دیگری استفاده شده است.

بهترین گوشی های ضد آب موجود در بازار ایران را به شما معرفی می کنیم

ودانت، وقتی فهمید که این یک حقه است. او سعی کرد رمز عبور خود را تغییر دهد. اما برای آن خیلی دیر شده بود. آیفون شناسه مرتبط را از حساب اپل شما حذف کرده و قابلیت Find My غیرفعال شده است. اگرچه این یک کلاهبرداری پیچیده نیست. اما او بر اهمیت اطمینان از اعتبار روابط تأکید می کند.

سارقان آیفون اپل در حال یافتن راه جدیدی برای باز کردن قفل دستگاه های سرقت شده هستند. اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.