منو سایت

 • خانه
 • وبلاگ
 • رفع مشکل وای فای گوشی شیائومی به ساده ترین روش

رفع مشکل وای فای گوشی شیائومی به ساده ترین روش

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
رفع مشکل وای فای گوشی شیائومی به ساده ترین روش


مشکل وای فای گوشی شیائومی

معمولا وقتی با گوشی شیائومی خود به شبکه وای فای متصل می شویم، مخصوصا اگر در خانه یا محل کار هستیم، مشکلی نداریم و به راحتی می توانیم به وای فای متصل شویم. اما برخی از کاربران این سوال را مطرح کردند که چرا گوشی شیائومی به وای فای متصل نمی شود؟ دلیل پایین بودن سرعت وای فای در گوشی چیست؟ علت مشکل اتصال و قطع وای فای گوشی چیست؟ این مشکلات ممکن است برای کاربران رخ دهد. پس برای حل مشکل وای فای گوشی شیائومی با شیائومی ایران همراه باشید.

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه وای فای در گوشی شیائومی

مشکل اتصال نکردن گوشی شیائومی به مودم و روتر وای فای می تواند چندین دلیل اصلی داشته باشد اول اینکه مطمئن شوید دستگاه های دیگر می توانند به وای فای متصل شوند و مشکلی برای روتر و مودم وجود ندارد. پس از اطمینان از سالم بودن مودم وای فای خود، به سراغ گوشی خود رفته و موارد زیر را بررسی کنید.

مشکل در اتصال به وای فای در گوشی های شیائومی

1. گوشی خود را ریستارت کنید

یکی از روش هایی که می توانید ابتدا آن را تست کنید، راه اندازی مجدد گوشی است، این ترفند قدیمی بسیاری از مشکلات گوشی را که به دلیل حافظه موقت کامل و … پیش می آید حل می کند و پس از راه اندازی مجدد به قسمت وای فای رفته و وای مورد نظر را پیدا کنید. -شبکه فای اگر پس از راه‌اندازی مجدد گوشی همچنان در اتصال به وای‌فای مشکل دارید، این بار مودم/روتر وای‌فای را خاموش کنید و حداقل 30 ثانیه صبر کنید، سپس آن را روشن کنید و دوباره امتحان کنید.

2. تنظیمات WiFi و شبکه را در MIUI راه اندازی مجدد کنید

اتصال Wi-Fi ناموفق تلفن می تواند به دلیل یک سری تنظیمات در شبکه های تلفن همراه و بخش های Wi-Fi باشد که از اتصال صحیح جلوگیری می کند. اگر چنین است، بهتر است با دنبال کردن این مراحل، هر چیزی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شده است را حذف کنید:

 • به تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید.
 • سپس به منوی Connection and Sharing بروید.
 • برای بازنشانی Wi-Fi به گزینه Option بروید.
 • در نهایت بر روی تنظیمات کارخانه کلیک کنید و سپس گزینه تایید را انتخاب کنید.

با این دو روشی که گفتیم مشکلات مربوط به اتصال وای فای برطرف می شود.

اتصال به Wi-Fi در تلفن شیائومی انجام نشد

مشکل کند وای فای در گوشی های شیائومی

مشکل دیگری که ممکن است با آن مواجه شده باشید کاهش سرعت وای فای در گوشی ها است. اگر مشکلی با ADSL وجود ندارد، در بیشتر موارد مشکل از خطای پیکربندی است. در زیر به نحوه رفع این مشکل خواهیم پرداخت.

حالت ترافیک سنگین را در MIUI فعال کنید

یک ویژگی در MIUI برای گوشی های شیائومی وجود دارد، این حالت ترافیک سنگین است که برای بهبود سرعت وای فای در شیائومی استفاده می شود. برای این کار وارد تنظیمات موبایل خود شده و وارد قسمت WiFi شوید و مراحل زیر را انجام دهید:

 • ابتدا روی WiFi Assistant کلیک کنید.
 • سپس گزینه حالت ترافیک را انتخاب کنید.
 • در نهایت آن را فعال کرده و Extreme Mode را انتخاب کنید.

رفع مشکل عدم اتصال به شبکه وای فای در گوشی شیائومی

با تغییر تنظیمات می‌توانید فرآیندهای برنامه‌هایی را که در پس‌زمینه استفاده می‌کنیم اولویت‌بندی کنید تا سیگنال WiFi را در سایر فرآیندهای پس‌زمینه مانند به‌روزرسانی، محتوای شبکه‌های اجتماعی یا موارد دیگر از دست ندهیم.

صرفه جویی در باتری را غیرفعال کنید

اگرچه در برخی موارد صرفه جویی در باتری می تواند بسیار مفید باشد، اما این ویژگی می تواند قابلیت های تلفن همراه از جمله شبکه وای فای را محدود کند. اگر حالت ذخیره باتری را فعال کنیم، تمام فرآیندها کند می شوند و ممکن است هنگام اتصال به وای فای با مشکل کند شدن سرعت اینترنت مواجه شوید. برای غیرفعال کردن صرفه جویی در باتری، کافی است مراحل زیر را دنبال کنید.

 • به Settings > Battery > Performance بروید و روی دکمه غیرفعال کردن آن کلیک کنید.
 • تنظیمات > باتری و عملکرد

مشکل کند وای فای در گوشی های شیائومی

بهترین شبکه را انتخاب کنید و انتخاب شبکه خودکار را لغو کنید

با بازگشت به تنظیمات اتصال وای فای در شیائومی، شبکه های مختلفی شناسایی می شوند که روی مودم خانگی یا سایر نقاط اتصال ظاهر می شوند. در اکثر مودم ها/روترهای Wi-Fi، ما یک شبکه 2.4 گیگاهرتز یا 5 گیگاهرتز داریم. این شبکه ها نتایج متفاوتی را به ما ارائه می دهند، شبکه 5 گیگاهرتز سریعتر است و برد آن کمتر است. شبکه 2.4 گیگاهرتز برد بیشتری دارد و کندتر از شبکه 5 گیگاهرتز است. شما می توانید بسته به نیاز خود بهترین شبکه را انتخاب کنید.

برای اینکه مشکلی برای اتصال به شبکه وجود نداشته باشد، کاری که انجام می دهیم این است که تغییر خودکار شبکه ارائه شده توسط شیائومی را غیرفعال کنیم و با توجه به نیاز به سرعت یا برد بیشتر، انتخاب کنیم که به کدام شبکه متصل شود.

 • به Settings > WiFi > WiFi Assistant > Choose the best networks بروید و در نهایت گزینه انتخاب خودکار شبکه را غیرفعال کنید.

مشکل وصل و قطع وای فای در گوشی های شیائومی

لیست گوشی های 5G شیائومی که به اینترنت 5G ایران متصل می شوند

مشکل وصل و قطع وای فای در گوشی های شیائومی

اگر در حال مرور شبکه های اجتماعی یا صفحات وب هستید و ناگهان شبکه وای فای گوشی شیائومی شما قطع می شود، احتمالا بسیار ناراحت خواهید شد. اما نگران نباشید؛ برای حل مشکل، راه حل های زیر را امتحان کنید.

کانال شبکه وای فای را تغییر دهید

یکی از رایج ترین مشکلات وای فای در خانه ها شلوغی شبکه است. این موضوع باعث می شود کانال هایی که سیگنال وای فای مودم ما روی آن ها پخش می شود در مواجهه با بسیاری از سیگنال های دیگر دچار افت آن شوند.

در این صورت تنها کاری که باید انجام دهید این است که به مودم وای فای خود دسترسی داشته باشید و مراحل تغییر شبکه آن را دنبال کنید. هر مودم روش خاص خود را برای اتصال به تنظیمات Wi-Fi دارد. به همین دلیل بهتر است از مودم یا سرویس دهنده ADSL خود کمک بگیرید.

نحوه اتصال گوشی های شیائومی به تلویزیون هوشمند

شبکه وای فای شیائومی

تداخل با دستگاه های دیگر

قطع ناگهانی شبکه وای فای در تلفن های همراه شیائومی می تواند به این دلیل باشد که دستگاه های مختلفی در اطراف مودم وای فای داریم که نویز مودم ایجاد می کنند. حتی اگر این دستگاه‌ها مانند ساعت‌های هوشمند که دارای اتصال وای‌فای هستند یا حتی برخی از لوازم خانگی که بر اساس امواج کار می‌کنند، به شبکه متصل نباشند، میدانی ایجاد می‌کنند که باعث قطع شدن وای‌فای می‌شود و اجازه نمی‌دهد مودم برای رسیدن به امواج تداخل با موبایل ما. در این حالت کافی است دستگاه های مولد نویز را از مودم دور کنید.

در این مقاله سعی کرده ایم مشکلات وای فای گوشی های شیائومی را بررسی کرده و راه حل های آن را با شما به اشتراک بگذاریم. با چه مشکلاتی مواجه شدید؟