منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دوربین زیر نمایشگر Samsung Galaxy Z Fold 3 یک اشکال جدی دارد!

دوربین زیر نمایشگر Samsung Galaxy Z Fold 3 یک اشکال جدی دارد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دوربین زیر نمایشگر Samsung Galaxy Z Fold 3 یک اشکال جدی دارد!

در حال حاضر ، 3 شرکت مختلف از سراسر جهان تلفن های هوشمند مجهز به دوربین را در زیر صفحه تولید می کنند. این مارک ها سامسونگ ، ZTE و شیائومی نامیده می شوند. چند روز پیش ، سامسونگ 2 گوشی هوشمند تاشو گلکسی Z Fold 3 و Galaxy Z Flip 3 را معرفی کرد. در همین حال ، سامسونگ Galaxy Z Fold 3 از ایده دوربین زیر صفحه استفاده می کند.

پیش نمایش دوربین زیر نمایشگر Galaxy Z Fold 3 نشان می دهد که این دوربین دارای جلوه پنجره صفحه نمایش است. این یک اشکال جدی است و کیفیت تصویر اصلی را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. جالب اینجاست که گوشی های هوشمند ZTE Axon 30 و Xiaomi Mi Mix 4 جلوه های ناخوشایند فوق را به طور کامل از بین می برند.

Xiaomi Mi Mix 4 و ZTE Axon 30 از ایده های بهتری استفاده می کنند

وانگ تانگ ؛ رئیس بخش محصولات شیائومی مدعی است که نمایشگرهای چینی قدیمی از جهاتی پیشرفته تر از مدل سامسونگ هستند. او برای اثبات ادعای خود مبنی بر بهتر بودن مانیتورهای قدیمی چینی ، به چند شاخص اشاره می کند. شیائومی می میکس 4 از پنل قدیمی Huaxing Optoelectronics برای دستیابی به یک مدل تمام صفحه واقعی بدون هیچ شکاف یا سوراخ کروی استفاده می کند. تیم مهندسان دو شرکت با هم همکاری می کنند تا نسل جدیدی از فناوری دوربین زیر صفحه را توسعه دهند. این نسل جدید عملکرد بهتری نسبت به ایده اصلی شیائومی دارد. تصمیمی که در نهایت به مرحله تولید انبوه نرسید.

طبق اطلاعات رسمی ، تیم مهندسان به افزایش فاصله بین پیکسل ها برای افزایش میزان انتقال نور ادامه می دهند. بنابراین ، تعداد زیر پیکسل های مستقل باید پس از این عمل کاهش یابد. پس از کاهش تعداد پیکسل ها برای اطمینان از تأثیر مطلوب بر روی صفحه نمایش پنل ، نسبت ابعاد RGB پیکسل ها باید یکسان باشد. برای کاهش پدیده پراش هنگام عبور نور از صفحه ، باید شکل پیکسل را به یک دایره تغییر دهید.

دوربین زیر نمایشگر Samsung Galaxy Z Fold 3 یک اشکال جدی دارد!

علاوه بر این ، Xiaomi Mi Mix 4 یک فرایند واحد را برای کالیبراسیون رنگ دوربین در زیر صفحه انجام می دهد تا از تطابق رنگ بین سخت افزار صفحه نمایش و سنسور دوربین اطمینان حاصل شود. پس از ثبت تصویر توسط کاربر ، الگوریتم داخلی عملیات HDR را با فریم های زیاد ، کاهش نویز و حذف تاری در دامنه RAW انجام می دهد. این اقدامات در نهایت کیفیت تصاویر گرفته شده توسط دوربین را در زیر صفحه نمایش شیائومی Mi Mix 4 تا سطح قابل استفاده بهبود می بخشد.

شیائومی و آنر استفاده از دوربین زیر صفحه را برای دوستداران سلفی توصیه نمی کنند

اگرچه برخی از کاربران فقط به یک تلفن هوشمند خوب نیاز دارند. اما دیگران عاشق عکس های سلفی هستند. اگر در گروه دوم هستید ؛ در این مورد ، احتمالاً نباید زیر صفحه ای که به صورت دستی مجهز به دوربین است خریداری کنید. لو وایبینگ ؛ مدیر کل برند ردمی استفاده از دوربین های سلفی را در حفره کروی صفحه نمایش توصیه می کند. این نشان می دهد که عملکرد دوربین زیر صفحه نمایش چندان خوب نیست.

علاوه بر ژائو مینگ ؛ مدیر عامل ادعا می کند که عبور نور از کل فضای دوربین زیر صفحه نمایش بزرگترین چالش برای این فناوری است. مشکل انتقال نور ، چالش ها و موانع بزرگی را در گرفتن عکس های سلفی و تماس های ویدئویی ایجاد می کند. به گفته ژائو مینگ ، غلبه بر این مشکل بسیار دشوار است. به گفته وی ، تحقیقات قبلی نشان داده است که برخی از جلوه های بصری ایجاد شده غیرقابل قبول است.

دوربین زیر نمایشگر Samsung Galaxy Z Fold 3 یک اشکال جدی دارد! اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.