منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • دوربین آیفون 13 در تست DxOMark از iPhone 12 Pro پیشی می گیرد

دوربین آیفون 13 در تست DxOMark از iPhone 12 Pro پیشی می گیرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
دوربین آیفون 13 در تست DxOMark از iPhone 12 Pro پیشی می گیرد

بر اساس ارزیابی جدیدی که در وب سایت DxOMark منتشر شده است ، دوربین آیفون 13 در مقایسه با دوربین استفاده شده در آیفون 12 پرو پیشرفت کرده و از نظر قابلیت های تصویربرداری ، به نتیجه ای مشابه آیفون 12 پرو مکس دست یافته است.

در سپتامبر سال جاری ، این وب سایت دوربین های گوشی های هوشمند آیفون 13 پرو و ​​13 پرو مکس را بررسی کرد و جدیدترین آیفون های اپل را در بین بهترین تلفن های هوشمند در رده بندی گوشی های هوشمند قرار داد. رتبه بندی دوربین آیفون 13 ، که روز جمعه منتشر شد ، این مدل را در بین پنج دستگاه برتر در رتبه بندی دوربین گوشی های هوشمند قرار می دهد.

ویژگی های دوربین آیفون 13

وب سایت DxO در ابتدای بررسی دوربین آیفون جدید اشاره کرد که دوربین اصلی این دستگاه دارای ابعاد مشابه دوربین اصلی iPhone 12 Pro Max است ، به جای فناوری PDAF ، از فوکوس خودکار دو پیکسل و لنز استفاده می کند. این دوربین دارای دیافراگم f / 1.6 است و حرکت سنسور را تثبیت می کند. در کنار دوربین اصلی آیفون 13 ، یک دوربین فوق عریض با مشخصات فنی مشابه سری آیفون 12 قرار دارد.

در ارزیابی وب سایت فوق ، آیفون 13 موفق به کسب 138 امتیاز در زمینه عکاسی ، 55 امتیاز در زمینه بزرگنمایی و 117 امتیاز در زمینه فیلمبرداری شد. در نهایت ، نمره کل دوربین این دستگاه 130 بود.

عملکرد دوربین آیفون 13

به گفته این وب سایت ، دوربین گوشی هوشمند آیفون 13 دارای نور دقیق است و رنگها را به خوبی منعکس می کند و تعادل رنگ سفید را حفظ می کند. عملکرد محفظه فوقانی در نور طبیعی یا زیر نور لامپ بسیار رضایت بخش است. عملکرد ویدئویی این دوربین نیز مطلوب است. از آنجا که ویدئوی این دوربین دارای طیف وسیعی از دینامیک ، نوردهی دقیق و پایدار و همچنین تعادل رنگ سفید است ، صدای اطراف را نیز به خوبی ضبط می کند.

از سوی دیگر ، شکایاتی در مورد عملکرد ضعیف دوربین گوشی هوشمند iPhone 13 وجود دارد. آنها می گویند در محیط های کم نور ، ویدئو با نویز همراه است و هنگام عکاسی از صحنه های با کنتراست بالا ، دوربین از پویایی محدودی پشتیبانی می کند دامنه. از دیگر مشکلات گزارش شده در مورد دوربین می توان به تصویربرداری مصنوعی ، نمایش جزئیات محدود در بزرگنمایی متوسط ​​تا طولانی و تفاوت وضوح بین فریم های ویدئویی اشاره کرد.

طبقه بندی دوربین برای گوشی های هوشمند

این بررسی به خودی خود کوتاهتر از حد معمول است ، زیرا وب سایت DxO دریافت که دوربین آیفون 13 تقریباً مشابه دوربین مورد استفاده در iPhone 13 Mini است. شایان ذکر است که دوربین کوچک iPhone 13 از وب سایت فوق به خوبی بررسی شده است.

امتیاز 130 برای دوربین آیفون 13 همه را با iPhone 13 Mini و iPhone 12 Pro Max ترکیب می کند. این دوربین تنها دو امتیاز بیشتر از دوربین آیفون 12 پرو به دست آورد. به گفته این سایت ، آیفون 13 با 137 امتیاز بعد از آیفون 13 پرو و ​​13 پرو مکس و تلفن هوشمند ایسوس با 133 امتیاز در رتبه چهارم قرار دارد.

دوربین آیفون 13 در تست DxOMark بر آیفون 12 پرو غلبه کرد. اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.