منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • خطایی در مایکروسافت ویندوز 11 باعث کند شدن پردازنده های AMD می شود

خطایی در مایکروسافت ویندوز 11 باعث کند شدن پردازنده های AMD می شود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
خطایی در مایکروسافت ویندوز 11 باعث کند شدن پردازنده های AMD می شود

هفته گذشته ، مایکروسافت نسخه رسمی سیستم عامل ویندوز 11 خود را منتشر کرد. به این ترتیب ، کاربران رایانه های سازگار با ویندوز 10 قادر خواهند بود به روزرسانی های ویندوز 11 را کاملاً رایگان دریافت کنند. اما اگر کامپیوتر شما مجهز به پردازنده AMD است و هنوز سیستم خود را به روز نکرده اید. در این حالت ، بهتر است از این کار اجتناب کنید زیرا 2 خطای عملکرد را تشخیص می دهد.

اولین اشکال روی حافظه نهان L3 تأثیر می گذارد و تاخیر را تقریبا 3 برابر افزایش می دهد. این پدیده اثر برنامه ها را 3 تا 5 درصد کاهش می دهد. اما سرعت بازی های ورزشی بین 10 تا 15 درصد کاهش می یابد. خطای دیگر مانع از استفاده صحیح ویندوز از ویژگی Preferred Core AMD می شود.

عملکرد این عملکرد این است که پردازنده به سیستم عامل اطلاع می دهد که کدام هسته می تواند بیشترین سرعت فرکانس را بدست آورد (این عملکرد بهترین عملکرد را برای پردازش با اولویت بالا دارد). برنامه ای که فقط چند رشته را اجرا می کند. آنها احتمالاً تحت تأثیر قرار خواهند گرفت ؛ اما میزان این تأثیر مشخص نیست.

AMD ادعا می کند که این خطا عمدتا بر پردازنده های 8 هسته ای یا بالاتر با قدرت حرارتی طراحی 65 وات یا بیشتر تأثیر می گذارد.

خطایی در مایکروسافت ویندوز 11 باعث کند شدن پردازنده های AMD می شود

AMD و مایکروسافت برای رفع این مشکلات با هم همکاری می کنند. انتظار می رود این مسائل تا پایان این ماه حل شود. مگر اینکه در این راه چالش های پیش بینی نشده ای وجود داشته باشد. بنابراین ، بسته به نوع پردازنده و نرم افزاری که می خواهید اجرا کنید ، شاید بهتر باشد از بروزرسانی سیستم خود تا زمان ویندوز 11 تا رفع مشکلات خودداری کنید.

اشکال ویندوز 11 مایکروسافت باعث کند شدن پردازنده های AMD می شود اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.