منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تیم کوک: کاربران برای نصب دستی اپلیکیشن ها باید گوشی های اندرویدی بخرند

تیم کوک: کاربران برای نصب دستی اپلیکیشن ها باید گوشی های اندرویدی بخرند

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تیم کوک: کاربران برای نصب دستی اپلیکیشن ها باید گوشی های اندرویدی بخرند

اگرچه iOS در حال تبدیل شدن به یک سیستم عامل تمام عیار از نظر سطوح عملکرد است. اما این پلتفرم در مقایسه با اندروید همچنان نسبتا بسته به نظر می رسد. ساده ترین مثال برای اثبات چنین ادعایی این است که امکان نصب اپ استورهای مختلف یا آپلود و اجرای آزادانه فایل های IPA بدون جیلبریک وجود ندارد.

تیم کوک امروز؛ مدیر اجرایی اپل طی بحثی در مورد اپ استور و نحوه دانلود و نصب اپلیکیشن ها از کاربران آیفون اعلام کرد که او یکی از افرادی است که می خواهد اپلیکیشن ها را روی گوشی خود لود کند. آنها باید به فکر خرید دستگاه های اندروید باشند. او ادعا می کند که تجربه کاربری ارائه شده توسط اپل امنیت و حریم خصوصی را به حداکثر می رساند.

با این حال، اتحادیه اروپا در حال حاضر در حال مطالعه قانون بازار دیجیتال است. این قانون شامل مجموعه‌ای از قوانین است که شرکت‌هایی مانند اپل را ملزم می‌کند تا به فروشگاه‌های اپلیکیشن شخص ثالث اجازه دهند روی دستگاه‌هایشان اجرا شوند.

در طول جلسه DealBook این هفته، تیم کوک دوباره به سوالاتی در مورد برنامه های بارگذاری جانبی پاسخ داد.

تیم کوک: کاربران برای نصب دستی اپلیکیشن ها باید گوشی های اندرویدی بخرند

تیم کوک: اگر دسترسی به بارگذاری جانبی برنامه برای شما مهم است. در این صورت یک دستگاه اندرویدی را انتخاب کنید!

تیم کوک بیانیه بسیار واضحی را بیان کرد: “اگر می خواهید برنامه ای را حذف کنید یا فکر می کنید وجود چنین ویژگی مهم است. در این صورت می توانید به سراغ سیستم عامل اندروید بروید. برای اپل، صدور مجوز برنامه های بارگذاری جانبی مانند ارائه خودرویی بدون کیسه هوا یا کمربند ایمنی است. ماموریت اپل به حداکثر رساندن امنیت مصرف کنندگان و محافظت از حریم خصوصی آنها است. “دانلود نرم افزار دارای مجوز یک مرحله بسیار خطرناک است.”

در واقع، 2 روز پیش، کریگ فدریگی; معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل همچنین گفت که نصب برنامه ها با دور زدن اپ استور مانند باز کردن جعبه پاندورا پر از بدافزار است. طبق اطلاعات قبلی منتشر شده توسط اپل، خطر ابتلا به بدافزار در سیستم عامل اندروید 15 تا 47 برابر بیشتر از iOS است.

بنابراین نظر کاربران iOS در مورد امکان سایدینگ اپلیکیشن ها برای تیم کوک اهمیتی ندارد. ایده‌های این شرکت آمریکایی در مورد منابع راه‌اندازی اپلیکیشن‌ها کاملاً سخت‌گیرانه است و همه برنامه‌ها باید فقط از طریق اپ استور منتشر شوند. بنابراین، کاربران در صورت تمایل به نصب اپلیکیشن از منابع مختلف، باید به پلتفرم اندروید مهاجرت کنند. بدون شک گروهی از کاربران iOS می خواهند برنامه ها را از منابع دیگر نصب کنند. اینها همان کاربرانی هستند که از اکوسیستم اپل به اندروید مهاجرت می کنند.

نگاهی دقیق تر نشان می دهد که در صورت فعال بودن قابلیت دانلود اپلیکیشن، اطمینان از حریم خصوصی و امنیت کاربران بسیار دشوار خواهد بود. در حال حاضر، اپل فقط می تواند کیفیت و هدف برنامه های کاربردی را در اپ استور نظارت کند. بنابراین غول کوپرتینویی نصب اپلیکیشن از منابع شخص ثالث را صلاح نمی داند و معتقد است این اقدام کاربران آیفون را در معرض خطر قرار می دهد. آیفون خود را به ویژگی هایی مجهز کنید که از دانلود برنامه های مخرب از منابع شخص ثالث جلوگیری می کند. خیلی سخت است و بدیهی است که تیم کوک آماده انجام آن نیست.

نوشته تیم کوک: کاربران برای نصب دستی اپلیکیشن ها باید گوشی های اندرویدی بخرند. اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.