منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تولید گوشی های هوشمند در سال 2022 به سطح قبل از کراون باز می گردد

تولید گوشی های هوشمند در سال 2022 به سطح قبل از کراون باز می گردد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تولید گوشی های هوشمند در سال 2022 به سطح قبل از کراون باز می گردد

موسسه تحقیقاتی TrendForce پیش بینی جدید خود را از بازار جهانی گوشی های هوشمند در سال آینده منتشر کرده است. بر این اساس، تحلیلگران بر این باورند که فروش جهانی گوشی های هوشمند به سطح قبل از اپیدمی ویروس کرونا باز خواهد گشت.

انتظار می رود تولید گوشی های هوشمند تا سال 2022 به 1.39 میلیارد دستگاه برسد. در صورت تحقق چنین سناریویی، پیش بینی رشد تولید 3.8 درصدی در سال جاری توجیه پذیر خواهد بود.

«گوشی های هوشمند یک کالای اساسی برای زندگی روزمره مردم است و برای آنها یک نیاز اساسی محسوب می شود. بنابراین، TrendForce پیش بینی می کند که صنعت گوشی های هوشمند در سال آینده دوباره بهبود یافته و رشد نسبی خواهد داشت. البته این نظریه بر این فرض استوار است که تا آن زمان تمام فعالیت های اقتصادی در جهان عادی خواهد شد. چرخه معمول تعویض دستگاه ها و تقاضای مضاعف در بازارهای نوظهور همچنان محرک اصلی بازار گوشی های هوشمند در سال آینده خواهد بود. TrendForce پیش بینی می کند که تولید سالانه گوشی های هوشمند تا سال 2022 به 1.39 میلیارد دستگاه برسد که 3.8 درصد بیشتر از یک سال قبل است.

تولید گوشی های هوشمند در سال 2022 به سطح قبل از کراون باز می گردد

تولید گوشی های هوشمند در سال 2022 به سطح قبل از کراون باز می گردد

در همین حال، سامسونگ با 276 میلیون گوشی هوشمند همچنان در بازار نقش اول را ایفا خواهد کرد. بنابراین، غول فناوری کره ای سهم بازار تقریباً 20 درصدی خواهد داشت. فروش این برند نیز رشد سالانه 1.1 درصدی خواهد داشت.

اپل در سال آینده رتبه دوم را خواهد گرفت. انتظار می رود این غول کوپرتینویی در سال آینده 243 میلیون گوشی هوشمند با سهمی حدود 18 درصد عرضه کند. رشد سالانه فروش گوشی های این برند معادل 5.4 درصد خواهد بود.

از جایگاه سوم تا پنجم شرکت های تولیدی چینی هستند. این سه شرکت شیائومی، اوپو و ویوو به ترتیب با 16، 15 و 11 درصد هستند. انتظار می رود تا سال 2022 تعداد گوشی های هوشمند شیائومی به 220 میلیون برسد. در حالی که برندهای Oppo و Vivo به ترتیب 208 و 149 میلیون گوشی هوشمند را روانه بازار خواهند کرد.

با توجه به افزایش قابل توجه تقاضا برای گوشی های هوشمند چینی در بازار داخلی در سال آینده، این امر بعید به نظر می رسد. بنابراین رشد سهم سه برند بزرگ چینی از جمله اوپو، شیائومی و ویوو در بازار جهانی گوشی های هوشمند در درجه اول به میزان فروش آنها در خارج از چین بستگی دارد. همچنین لازم به ذکر است که محاسبات TrendForce برای حجم تولید شیائومی شامل گوشی های تولید شده توسط زیرمجموعه های آن Redmi، Mi، Poco و Black Shark می شود. به لطف توسعه نسبتاً زودهنگام عملیات شیائومی در خارج از بازار چین و کنترل تدریجی اپیدمی Quid 19 توسط جامعه بین المللی، انتظار می رود فروش تلفن های شیائومی در خارج از چین نیز رشد کند و این شرکت رکورد 220 میلیون گوشی هوشمند را ثبت کند. . این رقم نشان دهنده افزایش 15.8 درصدی نسبت به سال گذشته است و شیائومی را به سومین تولیدکننده بزرگ گوشی های هوشمند در جهان تبدیل می کند.

TrendForce همچنین تخمین می زند که فروش تلفن های هوشمند 5G در سال 2022 به 660 میلیون دستگاه برسد. بنابراین سهم این دستگاه ها از کل تولید گوشی های هوشمند تقریباً معادل 47.5 درصد خواهد بود.

تولید گوشی های هوشمند در سال 2022 به سطح دوران قبل از تاج و تخت باز خواهد گشت که اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.