منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 اپل برای افراد مختلف تقریبا غیرممکن است!

تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 اپل برای افراد مختلف تقریبا غیرممکن است!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 اپل برای افراد مختلف تقریبا غیرممکن است!

تعمیر نمایشگر گوشی های سری آیفون 13 اپل به دلیل اتصال یک تراشه کوچک به صفحه نمایش برای اشخاص ثالث بسیار سخت است. این موضوع باعث نگرانی کارشناسان شده و احتمالاً آسیب های جبران ناپذیری به صنعت تعمیرات تلقی می شود. تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 و آیفون 13 پرو منجر به فروپاشی سیستم فیس بوک می شود. تیم iFixit در روز پنجشنبه در یک پست وبلاگی به علت احتمالی این مشکل اشاره کرد.

این تغییر بدیهی است که به دلیل وجود یک تراشه میکروکنترلر کوچک در پایین نمایشگر است. این تراشه از طریق شماره سریال بین آیفون و نمایشگر آن ارتباط برقرار می کند. بنابراین، اگر نمایشگر دیگری را روی گوشی خود نصب کنید، سیستم فیس آی دی غیرفعال می شود.

ارائه دهندگان خدمات پس از فروش مجاز اپل می توانند از نرم افزار خود این شرکت برای دور زدن فرآیند ساخت شماره سریال استفاده کنند و با همگام سازی شناسه نمایشگر جدید با میکروکنترلر، گزارش تعمیر را گزارش کنند. طبق گفته تیم iFixit، این پدیده به اپل اجازه می دهد تا تعمیر را تایید یا رد کند.

با این حال، راه حلی وجود دارد که امکان تعویض نمایشگر گوشی توسط سرویس های غیرمجاز را فراهم می کند. اما تحقق این ایده آسان نیست. این شامل برداشتن تراشه لحیم شده از صفحه نمایش اصلی و نصب آن بر روی یک صفحه نمایش دیگر است.

تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 اپل برای افراد مختلف تقریبا غیرممکن است!

مصاحبه های انجام شده توسط وب سایت iFixit با برخی از فعالان صنعت تعمیرات نشان می دهد که تکنسین های تعمیر از چنین تغییری هراس دارند. در چنین مواقعی خرید قطعه تعمیر جایگزین و مراجعه به شبکه تعمیرات مجاز اپل و یا دفع کامل دستگاه معیوب تنها گزینه های موجود است.

تعمیر صفحه نمایش به عنوان ستون فقرات صنعت تعمیر گوشی های هوشمند در نظر گرفته می شود. یک تعمیرکار کهنه کار در گفتگو با iFixit گفت که صنعت تعمیرات بر پایه صفحه نمایش آیفون است. با این حال، قصد یا غیرعمد بودن چنین تغییری هنوز مشخص نیست. در iOS 15 تعمیر صفحه نمایش از مراکز مختلف منجر به رد کامل فیس آیدی می شود. با این حال، نسخه های جدید iOS یک پیام خطا را برای کاربران نشان می دهد.

یک منبع نزدیک به اپل به وب سایت iFixit گفت که این مشکل در به روز رسانی آینده iOS برطرف خواهد شد. اما حالا باید منتظر ماند و دید که آیا چنین سناریویی در نهایت جواب می دهد یا خیر.

تعمیر صفحه نمایش آیفون 13 اپل برای افراد مختلف تقریبا غیرممکن است! اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.