منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تست مقایسه ای آیفون 13 جهش قابل توجهی در عملکرد GPU را در مقایسه با آیفون 12 نشان می دهد

تست مقایسه ای آیفون 13 جهش قابل توجهی در عملکرد GPU را در مقایسه با آیفون 12 نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تست مقایسه ای آیفون 13 جهش قابل توجهی در عملکرد GPU را در مقایسه با آیفون 12 نشان می دهد

اپل به تازگی گوشی های سری آیفون 13 مجهز به پردازنده جدید و بومی A15 Bionic را معرفی کرده است. غول مستقر در کوپرتینو مدعی است که پردازنده 50 درصد سریعتر از رقبای خود است و نتایج آزمایشات مقایسه ای مطمئناً این ادعا را ثابت می کند.

بر اساس فهرست بنچمارک اخیر GeekBank منتشر شده است. به نظر می رسد پردازنده گرافیکی آیفون 13 پرو به رقم سرسام آور 14،216 رسیده است.برای درک بهتر موضوع ، جالب است بدانید که تراشه A14 Bionic مورد استفاده در iPhone 12 Pro ؛ محصول 2020 اپل در همان آزمایش 9123 را کسب کرد. این ارقام افزایش 55 درصدی عملکرد تراشه A15 را در مقایسه با مدل قبلی نشان می دهد.

اکنون باید توجه داشت که این معیار متعلق به iPhone 13 Pro است. البته اپل در سایر مدل های آیفون 13 از تراشه A15 Bionic نیز استفاده کرده است.البته باید توجه داشت که پردازنده های گرافیکی در مدل های Pro و غیر Pro کمی تفاوت دارند.

پردازنده گرافیکی مورد استفاده در iPhone 13 Mini و iPhone 13 مجهز به 4 هسته پردازنده است. در حالی که iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max از پردازنده گرافیکی 5 هسته ای استفاده می کنند.

تست مقایسه ای آیفون 13 جهش قابل توجهی در عملکرد GPU را در مقایسه با آیفون 12 نشان می دهد

از آنجا که نتایج آزمایش بنچمارک GPU 4 هسته ای هنوز اعلام نشده است ؛ بنابراین برتری آن نسبت به مدل های نسل قبلی را نمی توان با اطمینان بیان کرد. به نظر می رسد عملکرد GPU در گذشته بهبود خواهد یافت. اما باید منتظر ماند و دید که کارایی آن نسبت به مدل های Pro چقدر بهبود می یابد. با این حال ، با انتشار آیفون های جدید در آینده ای نه چندان دور ، احتمالاً شاهد آزمایش های بیشتری در دنیای واقعی خواهیم بود.

پست آزمایشی آیفون 13 جهش قابل توجهی در عملکرد پردازنده گرافیکی را در مقایسه با آیفون 12 نشان می دهد که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.