منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • تا سال 2025 ، نیمی از فروش گوشی های هوشمند در جهان متعلق به مدل های 5G است

تا سال 2025 ، نیمی از فروش گوشی های هوشمند در جهان متعلق به مدل های 5G است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
تا سال 2025 ، نیمی از فروش گوشی های هوشمند در جهان متعلق به مدل های 5G است

بر اساس گزارش اخیر در وب سایت Juniper Research ، تا سال 2025 ، حدود 50 درصد از کل فروش تلفن ها به گوشی های هوشمند 5G اختصاص خواهد یافت. برای امسال ، موسسه Juniper پیش بینی کرده است که فروش گوشی های 5G به 108 میلیارد دلار برسد و این رقم تا سال 2025 سه برابر شده و به 337 میلیارد دلار خواهد رسید.

گزارش جدید با عنوان “تلفن های هوشمند 5G: روندها ، تجزیه و تحلیل منطقه ای و پیش بینی بازار برای 2021-2026” ، اشاره می کند که موفق ترین تولیدکنندگان تلفن های هوشمند 5G شرکت های رادیویی با پهنای باند بالا و تأخیر هستند که از مقدار کمی استفاده می کنند. “این پدیده تضمین می کند که کاربران تلفن می توانند از خدمات رایانش ابری با عملکرد بالا استفاده کنند در حالی که قیمت محصولات را رقابتی نگه می دارند.”

به گفته موسسه Juniper ، افزایش دسترسی به تلفن های ارزان تر 5G یکی از اصول کلیدی برای افزایش استفاده از تلفن های هوشمند 5G در بازارهای نوظهور است.

خبر خوب این است که طبق گفته وب سایت Juniper ، تا سال 2025 قیمت گوشی های اندرویدی در جهان 65 درصد کمتر از قیمت مدل های جهانی آیفون خواهد بود. علاوه بر این ، گزارش اشاره می کند که کاهش قیمت گوشی های اندرویدی به تسلط بیشتر این گجت ها در بازار تلفن های 5G در مناطقی مانند آمریکای لاتین کمک می کند.

تا سال 2025 ، نیمی از فروش گوشی های هوشمند در جهان متعلق به مدل های 5G است

خانواده iPhone 12 اولین مدل های iPhone با پشتیبانی از شبکه 5G هستند

از طرف دیگر ، محبوبیت آیفون اپل در بازارهای توسعه یافته به این معنی است که تا سال 2025 ، مناطق آمریکای شمالی و اروپا 40 درصد درآمد حاصل از فروش گوشی های 5G در جهان را به خود اختصاص خواهند داد. اما حداقل یک هشدار وجود دارد که احتمالاً بر فروش تلفن 5G در اروپا و آمریکای شمالی تأثیر منفی می گذارد. عامل این است که قانون هر دو قاره به صاحبان دستگاه این حق را می دهد که تلفن های خود را تعمیر کنند. اکثر کاربران ترجیح می دهند به جای ارتقاء مدل قبلی ، اسبابک موجود خود را به مدل جدیدی ارتقا دهند. بنابراین ، تعداد گوشی های 5G خریداری شده احتمالاً کمتر از حد انتظار است.

آدم می پوشد ؛ نویسنده جدیدترین گزارش تحقیقات Juniper می گوید: “پیامدهای این قوانین (حق تعمیر دستگاه های قدیمی) در ابتدا آشکار نخواهد بود.” زیرا مصرف کنندگان برای دستیابی به سرعت بالا و تأخیر کم در شبکه های 5G ، گوشی های 5G خواهند خرید. “فروشندگان سخت افزار باید از این فرصت برای ایجاد قابلیت های جدید در دستگاه ها استفاده کنند ، کاربران را تشویق کنند تا مرتباً ابزارهای خود را ارتقا دهند و از حمله سایر رقبا جلوگیری کنند.”

تا سال 2025 ، نیمی از فروش تلفن های هوشمند جهان متعلق به مدل های 5G است. این اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.