منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل پس از تعویض نمایشگر آیفون 13 مشکل آسیب دیدگی فیس آیدی را حل خواهد کرد

اپل پس از تعویض نمایشگر آیفون 13 مشکل آسیب دیدگی فیس آیدی را حل خواهد کرد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل پس از تعویض نمایشگر آیفون 13 مشکل آسیب دیدگی فیس آیدی را حل خواهد کرد

اپل به تازگی گوشی های سری آیفون 13 خود را منتشر کرده است و به دنبال آن مجموعه ای از بررسی ها و کالبد شکافی های گوشی انجام شده است. به گفته کارشناسان تیم iFixit، تغییر نمایشگر آیفون 13 بدون آسیب رساندن به سیستم فیس بوک غیرممکن است.

این شرکت در مقاله ای از حقوق تعمیرات خود دفاع کرد و اشاره کرد که عدم امکان تعویض نمایشگر آیفون 13 بدون آسیب رساندن به چهره شناسه احتمالاً تأثیر قابل توجهی بر عملکرد شرکت های تعمیر آیفون دارد. بنابراین هرگونه تلاش برای تعمیر نمایشگر آیفون 13 منجر به از کار افتادن شناسه می شود. در واقع با تعویض یا تعویض این نمایشگر با آیفون 13 دیگری پیغام خطای Cannot activate Face ID on this iPhone نمایش داده می شود.

اما با توجه به نارضایتی ارائه دهندگان خدمات تعمیرات از این محدودیت، اکنون اپل در حال انجام تغییراتی است. طبق گفته اپل، این شرکت سیاست خود را تغییر خواهد داد و یک به روز رسانی نرم افزاری جدید منتشر خواهد کرد. این آپدیت به شما این امکان را می دهد که صفحه نمایش گوشی را بدون از کار افتادن سیستم فیس آیدی تعمیر کنید.

اپل در سری آیفون 13 خود از یک میکروکنترلر کوچک استفاده می کند که امکان اتصال گوشی به نمایشگر را فراهم می کند. هنگام تعمیر نمایشگر، اتصال مجدد میکروکنترلر به نمایشگر جدید باید با استفاده از ابزارهای مخصوص اپل انجام شود. از طرف دیگر استادان مستقل نمی توانند از این ابزارها استفاده کنند. تعویض نمایشگر آیفون 13 بدون انجام میکروکنترلر و فرآیند جدید همگام سازی نمایشگر، پیغام خطا نشان می دهد.

در اینجا می توانید بهترین گوشی های مناسب برای عکاسی در ایران را پیدا کنید

نرم افزاری را که اپل قصد پیاده سازی آن را دارد به روز کنید. در حین تعمیر نیازی به انتقال میکروکنترلر به صفحه جدید نیست. بنابراین، سرویس های شخص ثالث قادر خواهند بود بدون نگرانی از آسیب دیدن فیس آی دی، نمایشگر گوشی را تعمیر کنند.

هیچ اطلاعاتی در مورد زمانی که اپل این به روز رسانی نرم افزاری را منتشر کرد وجود نداشت. با این حال iOS 15.2 در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا قرار دارد و انتظار می رود این به روز رسانی همزمان با iOS 15.2 منتشر شود.

چگونه نمایشگر آیفون 13 را بدون از کار افتادن فیس آیدی تغییر دهیم

برخی از کارشناسان می گویند راهی برای تعمیر نمایشگر سری آیفون 13 بدون از کار انداختن فیس آیدی پیدا کرده اند. اما این روند بسیار پیچیده است و اصلاً پیش پا افتاده نیست. راه حل نوآورانه شامل نصب اجزای دیگر بر روی صفحه نمایش جدید است. با این حال، اکثر صنعتگران به دلیل هزینه زیاد و پیچیدگی، تمایلی به انجام این کار ندارند.

اپل پس از تعویض نمایشگر آیفون 13 مشکل آسیب دیدگی فیس آیدی را حل خواهد کرد

iCorrect; خدمات متنوع در انگلستان ثابت کرده است که امکان تعویض نمایشگر سری آیفون 13 بدون غیرفعال کردن آیدی وجود دارد. اما در واقع این روند بسیار پیچیده به نظر می رسد.

فناوری که باعث از کار افتادن چهره شناسه هنگام تغییر نمایشگر می شود. این مشکل جدیدی برای اپل نیست. در واقع غول کوپرتینویی این فناوری را همزمان با آیفون X رونمایی کرد. اما این قابلیت در آن زمان فعال نشده بود.

اپل می نویسد پس از تعویض نمایشگر آیفون 13 مشکل آسیب دیدگی فیس آی دی را حل می کند اولین بار در اخبار فناوری و موبایل پدیدار شد.