منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل پتنت یک آیفون تمام شیشه ای را ثبت کرده است

اپل پتنت یک آیفون تمام شیشه ای را ثبت کرده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل پتنت یک آیفون تمام شیشه ای را ثبت کرده است

هفته گذشته اپل ایده یکی از منحصر به فردترین محصولات تاریخ خود یعنی آیفون تمام شیشه ای را به ثبت رساند. این طرح مفهومی دارای 6 ناحیه نمایش است و در واقع قادر به نمایش تصاویر در هر یک از شش سطح صاف خود خواهد بود. ثبت اختراع این محصول عجیب که اپل آن را «دستگاه الکترونیکی با جعبه شیشه ای» نامیده است. قبلاً توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده (USPTO) تأیید شده است.

تصاویر شماتیک لو رفته دستگاهی را نشان می دهد که به نظر می رسد نسل جدیدی از خانواده آیفون باشد و مجموعه ای از اپلیکیشن ها با نمادهای وضعیت در بالای صفحه نمایش دیده می شوند. تصاویر منتشر شده همچنین نشان می دهد که صفحه نمایش می تواند دور بدنه آیفون بچرخد و به جای ایجاد سطوحی با برش های واضح، ایده استفاده از یک صفحه نمایش بی پایان بدون حاشیه را در سراسر دستگاه به کاربران منتقل می کند.

اپل حتی ایده هایی در مورد نحوه مونتاژ یا جداسازی قطعات شیشه ای آیفون برای تعمیر ارائه کرد. با توجه به محتویات سند ثبت اختراع، احتمالا این گوشی با برداشتن قسمتی به نام کلاهک در بالا یا پایین آیفون کالبد شکافی خواهد شد. این پدیده امکان جداسازی قطعات دستگاه را فراهم می کند.

اپل پتنت یک آیفون تمام شیشه ای را ثبت کرده است

بدون شک تصور در دست گرفتن یک آیفون تمام شیشه ای دشوار به نظر می رسد. حتی با وجود چالش‌های لجستیکی بزرگ پیاده‌سازی و تعمیر قطعات، باز هم دلایل متعددی وجود دارد که ارائه چنین دستگاهی را در مقیاس بزرگ دشوار می‌کند.

اولین نگرانی احتمالاً لیز بودن دستگاه است. البته کاربران نمی خواهند هیچ یک از شش سطح صفحه نمایش را با قاب محافظ بپوشانند. یک تحلیلگر در وب سایت MacRumors ادعا می کند که احتمالاً ارگونومی این محصول مانند یک ظرف صابون خواهد بود. یکی دیگر از کارشناسان ادعا می کند که حتی اگر از بهترین فناوری محافظ Corning Gorilla Glass Victus استفاده شود، گوشی همچنان مستعد شکستگی است و کوچکترین ضربه ای به طور بالقوه کشنده خواهد بود.

اپل پتنت یک آیفون تمام شیشه ای را ثبت کرده است

نگرانی دیگر وزن است. استفاده از شیشه به جای آلومینیوم در سراسر بدنه گوشی قطعا وزن دستگاه را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و احتمال افتادن آن را بیشتر می کند.

اپل پتنت یک آیفون تمام شیشه ای را ثبت کرده است

ارائه مفهوم گوشی شیشه ای توسط اپل بی سابقه نیست. در واقع این شرکت آمریکایی از ۸ سال پیش تا به امروز همواره طرح های مفهومی دستگاه های مختلف خود را با ساختار شیشه ای به ثبت رسانده است و سایت Patently Apple نیز به این مشکل اشاره کرده است. با این حال، بررسی آخرین پتنت اپل، گوشی هوشمند تمام شیشه ای، همیشه جالب خواهد بود. سوالی که احتمالا در حال حاضر ذهن شما را مشغول کرده این است که آیا واقعا در آینده امکان عرضه چنین محصولی در بازار وجود خواهد داشت؟

پتنت اپل برای آیفون تمام شیشه ای اولین بار در اخبار فنی و موبایلی منتشر شد.