منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید بر روی دوربین آیفون هشدار داده است

اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید بر روی دوربین آیفون هشدار داده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید بر روی دوربین آیفون هشدار داده است

دیروز ، اپل سند پشتیبانی جدیدی را منتشر کرد که به کاربران آیفون هشدار می دهد که تلفن های آنها در اثر لرزش در فرکانس های خاص ، مانند ارتعاشات موتورهای قدرتمند موتورسیکلت ، آسیب می بینند.

اپل به مصرف کنندگان توصیه می کند آیفون خود را به دسته موتورسیکلت خود متصل نکنند

“ویژگی OIS و قابلیت نظارت تصویری آیفون باید بسیار بادوام باشد. با این حال ، آیفون ، مانند بسیاری از وسایل الکترونیکی مصرفی مجهز به سیستم هایی مانند OIS ، به احتمال زیاد در اثر طولانی مدت قرار گرفتن در معرض ارتعاشات قوی در یک محدوده فرکانسی خاص آسیب می بیند. این ارتعاشات عملکرد سیستم را کاهش می دهد و در نهایت کیفیت تصاویر و فیلم های ضبط شده توسط iPhone را کاهش می دهد. بنابراین مصرف کنندگان باید از قرار دادن آیفون خود در معرض نوسانات دامنه زیاد خودداری کنند. “

با توجه به این خطر ، اپل به مصرف کنندگان توصیه می کند آیفون خود را مستقیماً به بدنه یا فرمان موتورسیکلت متصل نکنند. زیرا ارتعاشات ناشی از موتور مستقیماً به گوشی منتقل می شود. حتی مشتریان اپل که گوشی خود را روی خودروهای کم مصرف مانند اسکوتر برقی نصب می کنند. هشدار می دهد که از براکت های ضد لرزش برای به حداقل رساندن خطر آسیب استفاده کنید.

این شرکت هنوز دلیل انتشار این پست را اعلام نکرده است. اما در گزارشات خود ، مصرف کنندگان بارها از آسیب دیدگی دست در سناریوهایی مانند استفاده از دوچرخه کوهستان شکایت کرده اند.

اپل نسبت به آثار مخرب ارتعاشات شدید بر روی دوربین آیفون هشدار داده است

اپل پیشتر هشدار داده بود که سیستم های OIS و دوربین مدار بسته می توانند تحت تأثیر تداخل مغناطیسی قرار بگیرند. استفاده از برخی لوازم جانبی مخصوص آیفون باعث کاهش عملکرد دوربین می شود. با این حال ، مشکلات آهنربایی موقتی است و می توان با برداشتن لوازم جانبی به راحتی آنها را برطرف کرد. این ارتعاشات می توانند به راحتی باعث آسیب دائمی به سیستم دوربین شوند.

کدام مدل آیفون تحت تأثیر این مشکل قرار گرفته است؟

همه مدل های iPhone ، iPhone 6 Plus ، iPhone 6s Plus و iPhone 7 مجهز به سیستم نظارت تصویری یا تثبیت کننده فوکوس خودکار هستند و به طور بالقوه مستعد مشکلات هستند. بنابراین ، کاربران این گوشی ها هنگام استفاده از موتور سیکلت باید مراقب باشند.

سنسورهای موقعیت لنز به میدانهای مغناطیسی حساس هستند. اگر کاربران آهن ربا را در کنار این سنسورها قرار دهند ؛ در این حالت ، میدان مغناطیسی عملکرد سنسورها را مختل می کند یا آنها را موقتاً غیرفعال می کند. این امر دقت حسگرها را کاهش داده و دامنه حرکت لنز را محدود می کند. در این حالت ، دوربین به ضبط تصاویر با استفاده از دیگر ابزارهای تثبیت کننده ادامه می دهد. اما قابلیت های OIS و فوکوس خودکار نظارت تصویری در دسترس نخواهد بود.

برخی از تولید کنندگان مختلف لوازم جانبی خاصی با آهنرباهای قوی یا صفحات فلزی مغناطیسی ارائه می دهند. این آهنرباها در نزدیکی دوربین های عقب آیفون قرار دارند. این آهن ربا و صفحات را می توان در ساختار درپوش یکپارچه کرد یا به کیسه ها و پایه های جداگانه وصل کرد (به عنوان مثال پایه نگهدارنده خودرو). بنابراین ، برای دستیابی به بهترین کیفیت دوربین ، توصیه می شود از لوازم جانبی مجهز به آهن ربا یا صفحات فلزی مغناطیسی در نزدیکی ماژول دوربین عقب آیفون خودداری کنید.

اپل درباره تاثیرات مخرب ارتعاشات شدید بر روی دوربین گوشی های آیفون می نویسد ، که برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.