منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل سری آیفون 13 خود را با قیمت های بالاتری نسبت به نسل قبلی ارائه می دهد

اپل سری آیفون 13 خود را با قیمت های بالاتری نسبت به نسل قبلی ارائه می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل سری آیفون 13 خود را با قیمت های بالاتری نسبت به نسل قبلی ارائه می دهد

قبلا تصور می شد که اپل با وجود پیشرفت در سری آیفون 13 قیمت ها را افزایش نمی دهد و گوشی های خود را در سال 2021 با قیمتی مشابه سری آیفون 12 روانه بازار می کند. تلفن های هوشمند جدید این شرکت اجتناب ناپذیر خواهند بود.

برخی تحلیلگران TSMC را مسئول افزایش قیمت می دانند. به گفته آنها ، سازنده تایوانی تصمیم گرفته است قیمت محصولات خود را افزایش دهد. سازنده نیمه هادی تایوانی TSMC اخیراً از افزایش قیمت چیپس برای مشتریان خود خبر داده است. این افزایش قابل توجه 20 to در تمام فرآیندهای تکنولوژیکی شرکت اعمال می شود.

طبق گزارشات قبلی ، پیش بینی می شد تراشه های تولید شده با فرایندهای 5 و 7 نانومتری 10 درصد افزایش یابد و قیمت پردازنده هایی که با استفاده از فرایندهای فنی 16 نانومتری و قدیمی تر تولید می شوند 20 درصد افزایش یابد.

اکنون برای اپل کاملاً منطقی است که هزینه اضافی خرید قطعات را در قیمت سری آیفون 13 خود لحاظ کند. زیرا بعید است که این شرکت بخواهد سود خود را از فروش آیفون کاهش دهد. برای یادآوری ، لازم به ذکر است که گوشی های آیفون 13 اپل از تراشه نسل جدید 5 نانومتری این شرکت با نام A15 Bionic استفاده خواهند کرد.

انتظار می رود نسل بعدی آیفون 14 در 14 سپتامبر رونمایی شود. علاوه بر این ، فرایند پیش خرید این گوشی ها به احتمال زیاد در 17 سپتامبر (26 سپتامبر) آغاز می شود. فروش خانواده آیفون 13 به احتمال زیاد در 24 سپتامبر (2 اکتبر) آغاز می شود. دستگاه های جدید از شکاف های کوچکتر ، نمایشگرهای 120 هرتز و باتری هایی با ظرفیت بیشتر استفاده خواهند کرد.

اپل سری آیفون 13 خود را با قیمت های بالاتری نسبت به نسل قبلی ارائه می دهد

فروش آیفون 13 به احتمال زیاد سودآوری Foxconn را افزایش می دهد

سودآوری فصلی شرکت تایوانی Foxconn در سه ماهه دوم سال 2021 بیش از پیش بینی ها بود. این موفقیت به دلیل تقاضای زیاد برای محصولات مدرن از طرف شرکایی مانند اپل است. با توجه به شیوع بیماری کووید 19 ، اکثر مردم هنوز ترجیح می دهند از راه دور تعامل داشته باشند. در نتیجه نیاز مردم به وسایل الکترونیکی مناسب بیش از پیش افزایش یافته است.

سود تولیدکننده تایوانی بین آوریل تا ژوئن سال جاری به 1.07 میلیارد دلار رسید. این رقم نسبت به سه ماهه دوم سال 2020 30 درصد افزایش نشان می دهد. این دستاورد فراتر از انتظارات تحلیلگران است. این افراد سودآوری فاکسکان را در سه ماهه دوم سال جاری 934 میلیون دلار پیش بینی کرده اند.

درآمد شرکت در این دوره خاص نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش یافته و به 48.55 میلیارد دلار رسیده است. این یک رکورد برای سه ماهه دوم سال 2021 است و بالاتر از 15 درصد رشد وعده داده شده توسط این شرکت برای سه ماهه است.

به گفته دیوید هنگ ؛ Foxconn می گوید: “چنین رشدی تا حد زیادی به دلیل تقاضای زیاد برای گوشی های هوشمند است. دیگر مقامات شرکت نیز اذعان دارند که شیوع بیماری در آسیا ممکن است بدتر شود. بنابراین باید منتظر ماند و دید که چگونه این سناریو بر زنجیره تامین تأثیر می گذارد.

طبق پیش بینی ها ، مشکل کمبود تراشه های جهانی تا سه ماهه دوم سال 2022 ادامه خواهد داشت. اما تأثیرات این پدیده بر عملکرد فاکسکان ناچیز خواهد بود. زیرا بسیاری از مشتریان این شرکت جزء برترین تولیدکنندگان هستند و از اهرم قوی شرکا برخوردارند.

اپل سری آیفون 13 خود را عرضه می کند. با قیمت بالاتری نسبت به نسل قبلی. این برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.