منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل در 6 سال گذشته بار دیگر به بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین تبدیل شد!

اپل در 6 سال گذشته بار دیگر به بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین تبدیل شد!

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل در 6 سال گذشته بار دیگر به بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین تبدیل شد!

پیش از این در دسامبر 2015، اپل عنوان بهترین سازنده گوشی هوشمند در چین را از آن خود کرد. اکنون پس از گذشت 6 سال، این شرکت مجدداً موفق به کسب چنین جایگاهی شده است. در اکتبر 2021، اپل به رشد ماهانه 46 درصدی دست یافت و از همه برندهای گوشی های هوشمند در بازار چین پیشی گرفت.

آخرین گزارش Counterpoint Research نشان می دهد که در اکتبر 2021، اپل با پشت سر گذاشتن Vivo به بزرگترین سازنده گوشی هوشمند در بازار چین تبدیل شد. اپل اکنون به لطف فروش بالای سری آیفون 13 در رتبه اول چین قرار دارد. محبوبیت چشمگیر سری آیفون 13 فروش اپل را در ماه قبل 46 درصد افزایش داد. در مقابل، بازار گوشی های هوشمند چین در ماه اکتبر نسبت به ماه قبل 2 درصد رشد داشته است. اگرچه فروش آیفون در حال افزایش است. اما فروش سایر سازندگان بزرگ گوشی های هوشمند کاهش یافته است.

تارون پاتک; مدیر تحقیقات کنترپوینت در توضیح وضعیت بازار چین گفت که موفقیت اپل تا حد زیادی مدیون کمپین تبلیغاتی قدرتمند آیفون 13 است. در عین حال جذابیت بالای برند اپل این امکان را به این شرکت می دهد که سود خود را از هواوی به حداکثر برساند. جای خالی بازار محصول رده بالا او گفت: “اگر کمبود تراشه نبود، احتمالا اپل سهم بیشتری از بازار را به دست می آورد.” مدیریت زنجیره تامین اپل نیز بهتر از سایر شرکت های گوشی هوشمند است.

واران میشرا; یک تحلیلگر ارشد در کانترپوینت ریسرچ گفت: به طور کلی، نرخ رشد بازار گوشی های هوشمند چین در سال جاری اندکی کاهش یافته است. با این حال، رشد اپل یک نشانه مثبت است. این پدیده نشان می دهد که تعداد کاربران چینی گوشی های هوشمند به سرعت در حال افزایش است و این افراد تمایل به خرید گوشی های مدرن تری دارند. این احتمالاً فرصت خوبی برای برندها است. با توجه به کمبود قطعات، زنجیره تامین تولید تجهیزات مدرن با حاشیه بالا را در اولویت قرار خواهد داد.

اپل در 6 سال گذشته بار دیگر به بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین تبدیل شد!

اپل برای رسیدن به این هدف سخت کار می کند

در سال‌های اخیر، رویکرد اپل به قیمت‌گذاری و سایر سیاست‌ها کاملاً پایدار بوده است. با این حال، این شرکت آمریکایی پس از عرضه سری آیفون 12 انعطاف پذیری بسیار بیشتری از خود نشان داد.قیمت پایه آیفون 13 در چین نسبت به خانواده آیفون 12 300 یوان (47 دلار) کاهش یافت. همین حافظه داخلی حتی می تواند به آن برسد. 800 یوان (125 دلار). به عنوان مثال، سال گذشته نسخه 128 گیگابایتی آیفون 12 6799 یوان (1068 دلار) قیمت داشت. اما امسال نسخه 128 گیگابایتی آیفون 13 با قیمت 5999 یوان (842 دلار) در اختیار مشتریان چینی قرار گرفت.

بهترین گوشی های مناسب برای عکاسی در ایران را به شما معرفی می کنیم

برای بسیاری از کاربران قدیمی اپل، کاهش قیمت شاید بزرگترین پیشرفت نسبت به سری جدید آیفون باشد. سری آیفون 13 علاوه بر کاهش قیمت از نظر قدرت محصول، پیشرفت های قابل توجهی نیز داشته است. همچنین بهبودهایی در طراحی، عمر باتری، عملکرد و موارد دیگر وجود دارد.

طی 6 سال، اپل بار دیگر به بزرگترین برند گوشی هوشمند در چین تبدیل شد! اولین بار در اخبار فناوری و موبایل ظاهر شد.