منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل در بازار گوشی های هوشمند برتر از سامسونگ و هواوی پیشی گرفته است

اپل در بازار گوشی های هوشمند برتر از سامسونگ و هواوی پیشی گرفته است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل در بازار گوشی های هوشمند برتر از سامسونگ و هواوی پیشی گرفته است

اپل به تازگی گوشی های سری آیفون 13 خود را معرفی کرده است. تلفن های هوشمند ارائه شده توسط اپل به موفقیت روزافزون این شرکت در بازار گوشی های هوشمند فوق العاده کمک می کند. طبق اطلاعات جدید ، غول کوپرتینویی امسال توانسته سهم خود را در بازار گوشی های هوشمند برتر افزایش دهد و این به ضرر رقبای اندرویدی اپل بوده است.

بر اساس گزارش جدید Counterpoint Research ، سهم اپل در بازار جهانی تلفن های هوشمند از 48 درصد در سه ماهه دوم سال 2020 به 57 درصد در سه ماهه دوم سال 2021 رسید. این دستاورد عمدتا به دلیل موفقیت سری آیفون 12 است.

شایان ذکر است که بر اساس تعریف Counterpoint ، اسبابک هایی با قیمت حداکثر 400 دلار در بازار محصولات برتر طبقه بندی می شوند. بنابراین ، گوشی های هوشمند اپل نیز در این محدوده قرار می گیرند. انتظار می رود عملکرد اپل در بخش محصولات رده بالا (با قیمت 800 دلار و بالاتر) بسیار چشمگیر باشد.

این محدوده قیمتی از بزرگترین بازار تلفن های هوشمند 36 درصد از فروش را در سه ماهه اول سال 2021 نشان می دهد. این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 182 درصد افزایش نشان می دهد. حدود سه چهارم فروش در سه ماهه دوم سال 2021 متعلق به اپل است. در حالی که این رقم برای مدت مشابه سال قبل 54 درصد است. به گفته موسسه Counterpoint ، این دستاورد نیز به دلیل فروش قابل توجه آیفون 12 پرو و ​​آیفون 12 پرو مکس است.

اپل در بازار گوشی های هوشمند برتر از سامسونگ و هواوی پیشی گرفته است

عملکرد رقبای اندروید اپل چگونه بود؟

تولیدکنندگان اندروید با چالش رقابت با اپل در بازار ممتاز روبرو هستند. سهم سامسونگ از برترین بازار تلفن های هوشمند در سه ماهه دوم سال 2020 22 درصد بود. اما این رقم در سه ماهه دوم سال 2021 کاهش یافت و به 17 درصد رسید. Counterpoint چنین کاهش را به محدودیت های عرضه نسبت می دهد. با این حال ، از نظر حجم فروش ، سامسونگ همچنان شاهد افزایش 13 درصدی محصولات خود در بخش محصولات برتر در این دوره است.

هواوی علیرغم مشکلات مداوم در بازارهای غربی همچنان سومین فروشنده محصولات برتر در بازار جهانی گوشی های هوشمند است. با این حال ، سهم شرکت چینی در این بازار به شدت کاهش یافت ، از 17 in در سه ماهه دوم سال 2020 به 6 در سه ماهه دوم 2021. شایان ذکر است که این موفقیت تا حد زیادی به دلیل قدرت مازاد هواوی است. بازار چین. هواوی هنوز دومین تولید کننده محصولات برتر در بازار چین است.

اپل در بازار گوشی های هوشمند برتر از سامسونگ و هواوی پیشی گرفته است

در این مدت ، تنها دو شرکت تولید کننده تلفن های هوشمند اندرویدی ، از جمله Oppo و Xiaomi ، توانستند سهم خود را در بازار به میزان قابل توجهی افزایش دهند. سهم شیائومی از بازار برتر گوشی های هوشمند از 4 درصد به 6 درصد بین سه ماهه دوم سال 2020 و سه ماهه دوم 2021 افزایش یافته است ، که در سه ماهه دوم سال 2021 به موفقیت شیائومی در تمام محدوده های قیمتی کمک کرد. در همان زمان ، سهم اوپو از بازار تلفن های ممتاز نیز دو برابر شد و سهم این برند در سه ماهه دوم سال جاری از 2 درصد به 5 درصد افزایش یافت.

سایر تولیدکنندگان گوشی های هوشمند اندرویدی به آرامی به چهار شرکت برتر در زمینه محصولات برتر پیوستند. وان پلاس سومین تولید کننده بزرگ در منطقه آمریکای شمالی شد. این دستاورد عمدتا به دلیل موفقیت سری OnePlus 9. است. Vivo پس از اپل و سامسونگ سومین تولید کننده بزرگ تلفن در منطقه آسیا و اقیانوسیه است. موتورولا همچنان در بازار آمریکای لاتین حضور قوی دارد و بعد از اپل و سامسونگ سومین تولید کننده بزرگترین ابزار در منطقه است.

با نگاهی به چشم انداز نیمه دوم سال 2021 ، Counterpoint ادعا می کند که سامسونگ با ارائه پرچمداران ارزان تر و گرانتر ، گلکسی Z Flip 3 و Galaxy Z Fold 3 ، سهم از دست رفته خود را پس می گیرد. شیائومی به بزرگترین تولید کننده تلفن های هوشمند در سراسر جهان تبدیل شده است. در ژوئن 2021. این شرکت همچنان به ارائه محصولات برتر بیشتر در بازار ادامه خواهد داد.

در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک پست چه کاری انجام خواهد داد. همچنین مشخص نیست که آیا مصرف کنندگان همچنان از ابزارهای برتر فعلی خود استفاده خواهند کرد یا خیر. بر اساس شایعات ، سری آیفون 13 پیشرفت های قابل توجهی نسبت به خانواده آیفون 12 ندارد. حال باید منتظر ماند و دید آیا این امر بر تسلط اپل در بازار تأثیر می گذارد یا خیر.

اپل می نویسد که از سامسونگ و هواوی در گوشی های هوشمند برتر پیشی می گیرد اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.