منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل به دلیل مشکل کمبود تراشه ، پیش بینی خود را برای تولید سری آیفون 13 کاهش داده است

اپل به دلیل مشکل کمبود تراشه ، پیش بینی خود را برای تولید سری آیفون 13 کاهش داده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل به دلیل مشکل کمبود تراشه ، پیش بینی خود را برای تولید سری آیفون 13 کاهش داده است

بحران جهانی کمبود تراشه در حال حاضر به وضوح آنقدر جدی است که عواقب آن حتی می تواند بر اپل تأثیر بگذارد. این مشکل قبلاً مشکلاتی را در تولید ساعت های هوشمند اپل ایجاد کرده است. اما اکنون تولید بزرگترین منبع درآمد این شرکت یعنی آیفون تحت الشعاع قرار گرفته است.

بر اساس گزارش جدید بلومبرگ ، اپل به احتمال زیاد هدف خود را برای تولید سری آیفون 13 در سال 2021 به 10 میلیون دستگاه کاهش می دهد. به گفته برخی از افراد آگاه ، این تصمیم به دلیل کمبود طولانی مدت تراشه در جهان گرفته شده است. این مشکل قبلاً تأثیر منفی بر روند تولید تلفن های هوشمند پیشرو غول کوپرتینویی گذاشته است.

پیش بینی اولیه اپل تولید 90 میلیون آیفون تا پایان سال 2021 بود. اما اکنون رقم پیش بینی شده به حدود 80 میلیون واحد کاهش یافته است. کاهش پیش بینی های تولید به این دلیل است که به نظر نمی رسد Broadcom و Texas Instruments (TI) بتوانند قطعات کافی را به موقع تحویل دهند.

اپل قطعات تراشه صفحه نمایش را از Texas Instruments خریداری می کند. برادکام ، از سوی دیگر ، مدتهاست که ارائه دهنده اجزای مختلف بی سیم است. مشکل اصلی TI تولید تراشه هایی است که انرژی لازم را برای صفحه نمایش قدیمی تامین می کنند. با این حال ، اپل همچنین با کمبود قطعات از فروشندگان دیگر دست و پنجه نرم می کند.

اپل به دلیل مشکل کمبود تراشه ، پیش بینی خود را برای تولید سری آیفون 13 کاهش داده است

Apple iPhone 13 Pro Max

قدرت خرید بالای اپل تا کنون این شرکت را از تأثیر کمبود تراشه در صنعت الکترونیک محافظت کرده است. اما این وضعیت ادامه نخواهد یافت. بزرگترین تولیدکنندگان تراشه هشدار داده اند که تقاضای بازار در سال آینده و فراتر از آن از عرضه فراتر خواهد رفت. بنابراین ، وضعیت دشوار فعلی در آینده نزدیک جبران نمی شود.

پست اپل ، به دلیل مشکل کمبود تراشه ، پیش بینی خود را برای تولید سری آیفون 13 که اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد ، کاهش داد.