منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اپل برای اطمینان از تامین قطعات آیفون 13، تولید آی‌پد را 50 درصد کاهش داده است

اپل برای اطمینان از تامین قطعات آیفون 13، تولید آی‌پد را 50 درصد کاهش داده است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اپل برای اطمینان از تامین قطعات آیفون 13، تولید آی‌پد را 50 درصد کاهش داده است

مشکل جهانی کمبود تراشه، کل صنعت فناوری موبایل را تحت تاثیر قرار می دهد. اپل احتمالا یکی از شرکت هایی است که با عواقب این مشکل مواجه شده است. وب سایت 9to5Mac اکنون گزارش می دهد که به گفته منابع صنعتی، این غول کوپرتینویی تصمیم گرفته است تولید تبلت های iPad خود را کاهش دهد تا در مصرف مواد مصرفی مورد نیاز سری آیفون 13 صرفه جویی کند.

طبق گزارش ها، اپل تولید آی پد را به نفع سری آیفون 13 کاهش داده است

کمبود جهانی چیپ‌ها بر اپل و دیگر غول‌های فناوری تأثیر گذاشته است، به همین دلیل است که برخی از محصولات جدید و قدرتمند مانند سری آیفون 13 یا سری اپل واچ 7 در تعداد محدودی از بازارهای جهانی در دسترس هستند. علاوه بر این، ارسال سفارشات برای مشتریان نیز با تاخیر انجام می شود. گزارش ها نشان می دهد که اپل تولید آیپد خود را تا حدودی کاهش داده است تا قطعات سری آیفون 13 را ذخیره کند.

وب سایت Nikkei Asia به نقل از برخی منابع خبری گزارش می دهد که اپل به دلیل کمبود جهانی تراشه، تولید تبلت های آی پد خود را به شدت کاهش داده است. این تصمیم برای اطمینان از وجود قطعات کافی برای سری آیفون 13 گرفته شد. گزارش شده است که غول کوپرتینویی می خواهد عرضه آیفون را افزایش دهد. زیرا تقاضا برای iPad بسیار کمتر از آیفون است.

گزارش های اخیر نشان می دهد که تولید آی پد اپل تا 50 درصد کاهش یافته و تولید مدل های قدیمی آیفون نیز کاهش یافته است. بنابراین ساخت جدیدترین پرچمداران اپل در اولویت قرار دارد. برخی از اجزای آیفون 13 در این دستگاه ها مشترک است. تقاضا برای آخرین محصولات اپل در حال حاضر افزایش یافته است. اگرچه آیفون اولویت اصلی اپل است. اما آیپدهای این شرکت نیز با استقبال خوبی از سوی مشتریان مواجه شده اند و این غول آمریکایی تا سال 2021 40.3 میلیون آیپد فروخته است.

همانطور که احتمالاً می توانید تصور کنید؛ کاهش سرعت تولید آی‌پد اپل به این معنی است که اگر سفارشات آی‌پد برای تحویل داده شود، مشتریان باید بیشتر منتظر بمانند. برآوردها در حال حاضر نشان می دهد که برخی از مدل های iPod تا اواسط دسامبر به تعویق می افتد. با این حال، تاخیر بیشتر دور از انتظار نخواهد بود. تحلیلگران می گویند که مشکل کمبود تراشه در سراسر جهان احتمالا تا سال آینده ادامه خواهد داشت. بنابراین، خریداران بالقوه باید به تمدید زمان انتقال محصولات از اپل و سایر شرکت های بزرگ فناوری عادت کنند.

اپل برای اطمینان از تامین قطعات آیفون 13، تولید آی‌پد را 50 درصد کاهش داده است

اپل تولید آی‌پد خود را 50 درصد کاهش داده است تا قطعات مورد نیاز سری آیفون 13 را تحویل دهد

اپل اخیراً از مردم خواسته است تا در اسرع وقت خرید خود را انجام دهند

با نزدیک شدن به تعطیلات، مردم به دنبال خرید هدیه برای خود و خانواده خود هستند. طبق گزارش اخیر، اپل در وب سایت خود اعلام کرده است که مشتریان می توانند زودتر خرید خود را انجام دهند. به این ترتیب اپل احتمالا سعی خواهد کرد تا قبل از تعطیلات سفارشات را به دست مشتریان خود برساند.

علاوه بر این، اپل مدت زمان بازگشت محصولات خود را تمدید کرده است و تمامی محصولات خریداری شده از این شرکت از تاریخ 1 نوامبر (10 آبان) تا 25 دسامبر (4 آذر) دارای مهلت بازگشت 8 ژانویه 2022 (18 ژانویه) می باشند.

این سیاست در ایالات متحده، بریتانیا، کانادا، استرالیا، نیوزیلند، آلمان و چندین بازار دیگر اعمال می شود. اقلامی که بعد از 4 ژانویه خریداری می شوند نیز مشمول سیاست مرجوعی عادی هستند و تا 14 روز پس از تحویل قابل بازگرداندن هستند.

فقدان تراشه در واقع بر فروش محصولات اپل تأثیر گذاشت

کمبود جهانی تراشه بر تمام بخش‌های صنعت تأثیر گذاشت و باعث شد اپل کمتر از 6 میلیارد دلار کمتر از آنچه قبلاً پیش‌بینی کرده بود بفروشد. بدین ترتیب برای اولین بار در 5 سال گذشته درآمدهای شرکت در تمامی زمینه ها کمتر از پیش بینی اولیه بوده است. تیم کوک قبلا گفته بود که با وجود محدودیت های قابل پیش بینی عرضه و کمبود قطعات، اپل عملکرد بسیار خوبی داشته است. با این حال، به گفته مدیر اجرایی اپل، کاهش سرعت تولید تراشه باعث شده است که درآمد غول فناوری حدود 6 میلیارد دلار کمتر از برآورد اولیه باشد. با وجود این نتایج، این شرکت همچنان شاهد رشد در انتقال محصولات خود در طول سال هاست. اپل تقریباً در همه زمینه ها به رشد چشمگیری ادامه می دهد. درآمد سالانه اپل نسبت به سال 2020 33 درصد افزایش یافت و درآمد این شرکت در سه ماهه چهارم سال مالی 2021 به 366 میلیارد دلار رسید.

درآمد بخش خدمات اپل (شامل کلیه خدمات نرم افزاری ارائه شده توسط این شرکت) و تبلت های آیپد به ترتیب 26 و 21 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.

 

اپل می نویسد که برای اطمینان از تامین قطعات آیفون 13، تولید آی پد را 50 درصد کاهش داده است. اولین بار در اخبار مربوط به فناوری و دستگاه های تلفن همراه ظاهر شد.