منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • اتصال ماهواره ای آیفون 13 اپل فقط در بازارهای منتخب در دسترس خواهد بود

اتصال ماهواره ای آیفون 13 اپل فقط در بازارهای منتخب در دسترس خواهد بود

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
اتصال ماهواره ای آیفون 13 اپل فقط در بازارهای منتخب در دسترس خواهد بود

در هفته گذشته مینگ چیکو ؛ یک تحلیلگر مشهور اپل اعلام کرد که سری آیفون 13 این شرکت از قابلیت ارتباط ماهواره ای LEO پشتیبانی می کند. ادامه توسط مارک گورمن ؛ خبرنگار بلومبرگ جزئیات بیشتری در مورد ویژگی ها و نحوه پیاده سازی آن ویژگی ارائه کرد. اکنون در خبرنامه Power On خود ، خبرنگار حتی فراتر می رود و ادعا می کند که اتصال ماهواره ای فقط در بازارهای منتخب خاصی در دسترس خواهد بود.

“عملکردهای اضطراری فقط در مناطق بدون پوشش تلفن همراه و فقط در بازارهای منتخب کار خواهند کرد. در چشم انداز خود ، اپل سرانجام قصد دارد تعدادی ماهواره ویژه را در فضا برای ارسال داده به آیفون مستقر کند. اما احتمالاً زمان زیادی طول می کشد تا این ایده به راه بیافتد. ” وی همچنین اعلام کرد که اپل به کاربران iPhone اجازه نمی دهد در مناطق بدون پوشش شبکه تلفن همراه تماس برقرار کنند.

“برخی از کاربران از من می پرسند آیا این ویژگی جدید به این معنی است که آیفون آینده می تواند به عنوان تلفن ماهواره ای مورد استفاده قرار گیرد یا می تواند در هر نقطه از جهان و در مناطق بدون پوشش شبکه تلفن همراه تماس برقرار کند؟” پاسخ به این سوال نه است چنین سناریویی در سال آینده یا در آینده نزدیک اتفاق نخواهد افتاد. “

مارک گورمن توضیح می دهد که اجرای این ویژگی به سخت افزاری نیاز دارد که هنوز توسعه نیافته است. علاوه بر این ، این اقدام هزینه بر است و احتمال دارد اعتراض اپراتورهای تلفن همراه را بر اساس قرارداد اپل برانگیزد. بر اساس گزارش بلومبرگ در هفته گذشته ، اپل حداقل روی دو رویکرد مختلف کار می کند ، از جمله ارسال پیامک های اضطراری و ارسال هشدارهای SOS در صورت بروز بحران ، مانند سقوط هواپیما یا غرق شدن کشتی در منطقه ای دور افتاده.

ظاهراً اپل پیام های زنگ هشدار را در برنامه Messages ادغام می کند. این به کاربران امکان می دهد به خدمات اضطراری دسترسی داشته باشند و در صورت عدم دریافت سیگنال تلفن همراه ، بتوانند با دوستان نزدیک خود تماس بگیرند. به گزارش بلومبرگ نیوز ، گزارش های اضطراری به شکل حباب های خاکستری ظاهر می شود. در حالی که پیام ها و پیام های سنتی iMessage به رنگ آبی و سبز نمایش داده می شود. در نهایت ، احتمالاً تماس های تلفنی پشتیبانی می شوند. طبق گزارش فوق ، اتصال به ماهواره مستلزم حضور کاربر در اتاقهای بدون سقف است. فرایند دریافت سیگنال احتمالاً تا 1 دقیقه به طول می انجامد.

انتظار می رود که اپل طی یک رویداد رسانه ای در ماه سپتامبر از آیفون 13 به طور رسمی رونمایی کند. در حال حاضر مشخص نیست که وی پس از ترک پست چه کاری انجام خواهد داد.

اتصال ماهواره ای آیفون 13 اپل تنها در بازارهای منتخب در دسترس خواهد بود. اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.