منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیفون 16 احتمالاً اولین مدل آیفون اپل با درگاه USB-C است

آیفون 16 احتمالاً اولین مدل آیفون اپل با درگاه USB-C است

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیفون 16 احتمالاً اولین مدل آیفون اپل با درگاه USB-C است

احتمالاً اپل در آینده ای نه چندان دور مجبور به استفاده از پورت USB-C خواهد شد. نماینده کمیسیون اروپا به پولیتیکو گفت که پنجشنبه آینده (23 سپتامبر) کمیسیون اروپا یک پیشنهاد قانونی برای تعیین استاندارد شارژ مشترک برای همه دستگاه های الکترونیکی ارائه می دهد.

البته این امر بر تولیدکنندگان دیگری به جز اپل نیز تأثیر خواهد گذاشت. البته ، همه کاری که شرکتها باید انجام دهند این است که استانداردهای بارگذاری سریع خود را از طریق نرم افزارهای تعاملی تطبیق دهند. از سوی دیگر ، اپل باید پورت Lightning را از آیفون خود حذف کرده و پورت استاندارد USB-C را با آن جایگزین کند.

در این صورت ، کمیسیون اروپا مشکلی با تصمیم اپل در سال 2020 مبنی بر حذف آداپتور شارژر از قاب آیفون نخواهد داشت. در واقع ، این نهاد اروپایی می خواهد تولیدکنندگان به مصرف کنندگان خود اجازه دهند از شارژرهای قدیمی استفاده کنند. این امر میزان تولید زباله های الکترونیکی را کاهش می دهد.

اکنون این س isال مطرح می شود که اپل چه زمانی مجبور است حداقل در اروپا شارژ USB-C را تغییر دهد؟ پیشنهاد ارائه شده به کمیسیون اروپا ابتدا باید طی یک سال رای گیری و تصویب شود. سپس دولت های ملی یک سال دیگر فرصت دارند تا این کار را به صورت قانونی انجام دهند. خوشبختانه اتحادیه اروپا یک سال دیگر به تولیدکنندگان فرصت داده است تا تغییرات را ایجاد کنند. بنابراین ، آنها باید شرایط خود را تا پایان سال 2023 برآورده کنند. بنابراین سری آیفون 15 همچنان به پورت Lightning مجهز است. بنابراین ، آیفون 16 دارای پورت USB-C یا حتی طراحی بدون هیچ پورت خواهد بود.

آیفون 16 احتمالاً اولین مدل آیفون اپل با درگاه USB-C است

ارسال شده توسط آیفون 16 احتمالاً اولین مدل آیفون اپل با درگاه USB-C برای اولین بار در اخبار فناوری و تلفن همراه ظاهر شد.