منو سایت

  • خانه
  • وبلاگ
  • آیفون 13 پرو اپل در آزمایش سرعت از گلکسی S21 Ultra سامسونگ پیشی گرفت

آیفون 13 پرو اپل در آزمایش سرعت از گلکسی S21 Ultra سامسونگ پیشی گرفت

 تاریخ انتشار :
/
  وبلاگ
آیفون 13 پرو اپل در آزمایش سرعت از گلکسی S21 Ultra سامسونگ پیشی گرفت

اپل به تازگی گوشی های آیفون 13 خود را با پردازنده جدید و بسیار قدرتمند A15 معرفی کرده است. این تراشه عملکرد بهتری نسبت به همتایان اندرویدی خود دارد. با این حال ، آزمایشات مقایسه ای همیشه نشان دهنده قابلیت های واقعی تلفن های هوشمند نیست. به همین دلیل ، تست های سرعت امکان مقایسه بهتر گوشی های هوشمند را فراهم می کند و عملکرد بالقوه آنها را در استفاده روزمره بهتر نشان می دهد.

یکی از فعالان YouTube با شناسه PhoneBuff اخیراً در یک تست تصادف نشان داد که iPhone 13 Pro Max بسیار آسیب پذیرتر از Galaxy S21 Ultra است. اکنون ، ویدئوی جدیدی که توسط او منتشر شده است امکان رقابت دو گوشی هوشمند را از نظر عملکرد فراهم کرده است. آزمون انجام شده توسط PhoneBuff شامل 2 قسمت مختلف است. اول از همه ، هر دو گوشی باید مجموعه ای از برنامه ها را با حداکثر سرعت اجرا کنند. کیفیت مدیریت RAM در 2 تلفن هوشمند نیز مورد بررسی قرار گرفت.

اگرچه اولین برنامه ها روی هر دو گوشی با سرعت یکسان اجرا می شد. اما Galaxy S21 Ultra کمی عالی تر به نظر می رسید. با این حال ، وقتی ویدیوی ضبط شده را از زمان راه اندازی چندین برنامه مشاهده می کنید ، وضعیت کمی پیچیده تر می شود. تراشه A15 مورد استفاده در iPhone 13 Pro Max بسیار سریعتر از پردازنده Snapdragon 888 در Galaxy S21 Ultra عمل کرد و قدرت برتر خود را نشان داد. این پدیده باعث شد تا پرچمدار اپل اولین مرحله آزمایش را در 1 دقیقه و 51 ثانیه به پایان برساند. همین فرآیند در Samsung Galaxy S21 Ultra 1 دقیقه و 58 ثانیه به طول انجامید.

آیفون 13 پرو اپل در آزمایش سرعت از گلکسی S21 Ultra سامسونگ پیشی گرفت

آیفون 13 پرو مکس در تست های سرعت بر سامسونگ گلکسی S21 اولترا غلبه کرد

از نظر مدیریت رم ، آیفون تنها با 6 گیگابایت رم عملکرد بسیار خوبی داشت. Galaxy S21 Ultra دارای 12 گیگابایت رم است. دلیل این موفقیت این است که iPhone نیازی به راه اندازی مجدد هیچ برنامه ای ندارد. این پدیده باعث شد تا اپل هندست دور دوم مسابقه را در 47 ثانیه به پایان برساند. در حالی که 49 ثانیه طول کشید تا این مرحله با تلفن هوشمند سامسونگ انجام شود.

بنابراین نتایج آزمایش سرعت نشان می دهد که iPhone 13 Pro Max سریعتر از بهترین تلفن هوشمند سامسونگ عمل می کند. این دستاورد به وضوح به دلیل بهینه سازی عالی سیستم عامل iOS و قدرت بالای تراشه A15 است. اپل ادعا می کند که آیفون های جدید این شرکت 50 درصد کارآمدتر از رقبای خود هستند. اما نتایج آزمایش نشان می دهد که تفاوت عملکرد بین پرچمداران اپل و سامسونگ بسیار کمتر است.

با راه اندازی Galaxy S22 Ultra در آینده نزدیک (احتمالاً در ژانویه 2022) ، سامسونگ ممکن است با یک چالش جدی روبرو شود. در واقع ، این تلفن هوشمند یک تراشه قدرتمند Exynos است که توسط سامسونگ و AMD طراحی شده است. مفید خواهد بود. این تراشه احتمالاً بسیار قوی تر از مدل فعلی Exynos 2100 به نظر می رسد. زیرا پردازنده این تراشه با استفاده از معماری نسل جدید ARM v9 طراحی شده است و احتمالاً 30 درصد سریعتر کار می کند. با این حال ، ما انتظار داریم به زودی جزئیات بیشتری در مورد پردازنده موبایل سامسونگ ببینیم.

آیفون 13 پرو اپل در تست سرعت از گلکسی S21 Ultra سامسونگ پیشی گرفت و برای اولین بار در اخبار فنی و تلفن همراه ظاهر شد.